Депутатът от БСП Димчо Михалевски поиска съдействие от министъра на вътрешните работи Цветлин Йовчев след премахването на сигнализационните съоръжения по АМ „Тракия“ от представители на ГЕРБ. Това съобщиха от пресцентъра на БСП.
Група народни представители от ГЕРБ в лицето на Димитър Бойчев и Иван Вълков, Семир Хусеин Абу Мелих, бившия областен управител на Бургас Константин Гребенаров, кметовете на градовете Царево и Поморие – Георги Лапчев и Иван Алексиев са нарушили законите за Движение по пътищата и устройството на територията, като без санкция нито от строителя, нито от възложителя в лицето на държавата, са съдействали за премахване сигнализационните съоръжения и знаци за отклонение на движението на АМ „Тракия“ от пътен възел Зимница до пътен възел Карнобат.
Областният управител на Бургас Павел Маринов се е обърнал с молба към директора на областна дирекция на МВР в Бургас Павел Димитров за осигуряване на охрана на сигнализационните съоръжения до окончателното приемане и пускане на движението по аутобана.
Охрана обаче му е била отказана. Това е причината Димчо Михалевски да се обърне към министъра на вътрешните работи и вицепремиер Цветлин Йовчев за съдействие да бъдат спазени законите на страната, уточняват от БСП.
Днешните действия на представители на ПП ГЕРБ, които са премахнали сигнализационните знаци на АМ Тракия, са неприемливи от обществена гледна точка. Това заяви междувременно пред БНР народният представител от КБ Димчо Михалевски.
Направихме всичко възможно за петък да бъде готова магистралата, в понеделник беше подписан Акт 15, късно вчера бе подписан Акт 16 с незначителни забележки, които беше необходимо днес и утре до обяд със съдействието на Пътна полиция да бъдат отстранени, да бъде издадено решението за ползване от Дирекция национален строителен контрол в неделя, така че понеделник магистралата да бъде ползвана", обясни Михалевски. Той бе категоричен, че нито един час не е бил загубен. Пиарът, който се опитаха да направят от ГЕРБ, е изключително неподходящ", каза още народният представител.
Той да благодари на всички строители и професионалисти, всички хора, които през последните 40 години са дали сърце, ум и професионализъм и са направили възможното да я има АМ Тракия.

Доверието към застрахователните компании нараства от 47% до 60% за шест години
Облигациите на „Болерон“ ще се търгуват на БФБ от 26 юни
Социалната пенсия за старост става 183 евро от 1 юли
КЗК разреши на "Юробанк" да купи офис сградата Telus Tower в центъра на София
OneFunded: как работи моделът на prop trading и защо привлича все повече български трейдъри
Разгледаха възможности за внедряването на малки модулни реактори в България по технология на GE Vernova Hitachi
Рецепта от тефтера на баба: Тиквички с яйца и сирене
18 месеца затвор за шофьор на камион, хванат с амфетамин и кокаин в София
KWU SENSHI Световна купа за аматьори с трето издание през юли
Финансов успех за 3 зодии на 25 юни 2026 г.
Исторически успех! България сломи световния шампион
Грозно! Вандалски акт върху паметника на Гунди и Котков + СНИМКА
Малдини реже Италия
Арда „върза“ национал
Всичко е ясно! ЦСКА урежда топ трансфер
KWU SENSHI Световна купа за аматьори с трето издание през юли
3 лесни противовъзпалителни рецепти за вечеря
5 елемента на луксозната баня
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Летен коктейл с джин и сода
Изберете раковина и вижте какво ви очаква през юли
Не повече градове, а повече живот: как пътуват хората след 40
Палмите в центъра на Варна са сред най-студоустойчивите растения в света
Затварят училища и туристически обекти заради рекордните жеги в Европа
KWU SENSHI Световна купа за аматьори с трето издание през юли
Изслушват кмета Коцев по темата сметопочистване на общинската сесия във Варна
Новият състав на ЦИК ще предложи законови промени
Приеха в Община Варна шампиона по водна топка Черно море Тича
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди