Протест съпроводи началото на работния ден на членовете на Висшия съдебен съвет (ВСС).
Около стотина души се събраха пред сградата със скандирания за оставка. Има и разпъната палатка в района на протеста.
Протестиращите скандират "Мафия" и настояват за "край на политическите обвързаности в съдебната система". Полиция контролира присъствието на протестиращите пред ВСС, така че да не бъде блокирано движението по столичната улица "Екзарх Йосиф".
Очаква се днес Етичната комисия на ВСС да изслуша своите членове Камен Ситнилски и Румен Боев, както и още двама прокурори от страната. Именно разговори между четиримата, записани със СРС, бяха изнесени в интернет и предизвикаха силна вълна от недоволство.
Dnes.bg припомня, че в поредните изтекли анонимни разговори на 28 юни бяха замесени имената на висши прокурори, а темата бяха изборите за членове на Висшия съдебен съвет и кариерното израстване в държавното обвинение.
Анонимката беше пратена до няколко медии от електронна поща, кръстена "бойкоцветанов". Тя съдържаше текст и прикачен файл със стенограма на разговори, за които се твърди, че са водени от висши прокурори, сред тях и членовете на ВСС Камен Ситнилски и Румен Боев.
В пояснителните бележки се казваше, че кариерното израстване в прокуратурата зависи от бившия заместник-главен прокурор Ситнилски, който е наречен ТАМАДАТА и бос на Висшия съдебен съвет. В писмото имаше биографии и десетки телефонни номера.
В стенограмата се обсъждаше подкрепа за Камен Ситнилски и Румен Боев на изборите за членове на ВСС. В бележките към тях се казваше, че е упражнен натиск върху прокурори, за да гласуват за тях.

Вторият удължителен бюджет осигури повече разходи на общините
Кой ще е следващият президент на Франция?
Anthropic и OpenAI търсят да наемат експерти по оръжия и взривни вещества
Dow спада с 200 пункта след новите данни за инфлацията и в очакване на решението на Фед*
С. Кацарова: Здравните осигуровки трябва да дават възможност за балнеолечение
УЗФ и СБУ организират 6-та национална конференция за повишаване на квалификацията на учителите
ГЕРБ-СДС 15, Радев 21 - ето номерата на всички партии и коалиции за изборите на 19 април
Banking Today 2026: Евро, финтех и финансиране на бизнеса
Президентът Йотова: Реформата в здравеопазването ще успее, ако лекарят и пациентът са заедно
Осъдиха мъж за сексуално насилие над деца на 4 и 7 години
УЗФ и СБУ организират 6-а национална научно-приложна конференция за повишаване на квалификацията на учителите
Трета световна война във футбола? Инфантино се мисли за Тръмп
Александра Албу
Задава се златна ера за Барселона
Септември ще домакинства в Драгалевци
Пачки в Левски? Европейски лидер пожела Светльо Вуцов!
Левски очаква голяма новина
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
5 ежедневни навика за по-добър живот
20 април ще бъде неучебен, но присъствен ден за учениците
Ясни са номерата на партиите и коалициите в бюлетината
Окончателно: Депутатите приеха удължителния закон за бюджета
Спират за кратко движението по част от основен варненски булевард на 26 март
УЗФ и СБУ организират 6-та национална научно-приложна конференция за повишаване на квалификацията на учителите
Betvam стартира ударно със залози за футбол и бойни спортове
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?
61 години от първата разходка на човек в открития космос
Учени разгадаха мистерията на нестабилната магнитосфера на Луната
Откриха градивни елементи на ДНК и РНК в проби от астероида Рюгу