Богдан Милчев вече не е началник на КАТ София заради забележки на вътрешния министър Цветлин Йовчев към работата му. Милчев е преместен в резервния щат на МВР, но няма да бъде уволнен.
Като причина за рокадата вътрешният министър Цветлин Йовчев изтъкна, че има забележки към Милчев по отношение на резултатите и организацията на работата, взаимодействието с Главна дирекция „Национална полиция” и управленския стил.
За изпълняващ длъжността шеф на КАТ е назначен досегашният заместник на Милчев Иво Писанов, който според вътрешния министър има всички качества да остане на поста за постоянно и засега това е идеята.
Министърът обясни, че към момента Милчев ще бъде в резервния щат и в зависимост от това какво се установи ще се вземе решение. „Към момента не вървим към уволнение“, отсече Йовчев.
Министърът иска да се смени стилът на управление и подходът към гражданите.
Мисля, че като организация на работните процеси и като взаимодействия с главната дирекция "Национална полиция", като резултати може да се постигне повече, отсече Йовчев. От думите на министъра стана ясно, че има забележки и към личния стил на управление на Богдан Милчев. Той обаче отхвърли съмненията, че Милчев е освободен заради корупция.
Йовчев обясни, че на резервния щат принципно се назначава служител при кадрови промени, докато му бъде намерена подходяща позиция.
Министърът беше категоричен, че няма натиск за освобождаването на Милчев като шеф на КАТ. Мислите ли, че за шефа на столичния КАТ може да има политически натиск, ако стигнем дотам, значи нещата въобще не са добре. Мисля, че досега го доказах, че не съм човек, който се поддава на натиск, камо ли политически, каза Йовчев.
Според него има много какво да се направи в посока подобряване на комуникацията на полицията с гражданите. Искаме да сменим концепцията, отсече Йовчев. Той обясни, че трябва да се заложи на превенцията. По негови думи по тази причина се публикуват местата, на които има камери на КАТ, а пътните полицаи трябва да стоят преди опасните места, за да предпазват да не се правят нарушения.
Искаме да намалим до максимум затруднението, което гражданите изпитват при съприкосновение с КАТ, каза той
Не бих могъл да кажа, че сме се справили с корупцията и ако го кажа, на всички би станало ясно, че това не отговаря на истината. Имаме напредък, но има още какво да се направи и ще се работи в тази посока, заключи той.

Данъчните приходи на Германия се очаква да спаднат с над 50 млрд. евро до 2030 г.
Брюксел търси план Б за авиационното гориво преди летния сезон
БФБ ще изплати по още 1 евроцент на акция като дивидент
МВФ: Изкуственият интелект е заплаха за световната финансова система
Европейските пазари се устремиха надолу
Предприемач: Златните години на Германия отминаха
Гълъб Донев: Държавата се нуждае от финансов план, бюджетът е приоритет номер едно
Йотова: Читалищата и читалищните дейци са гръбнакът на духовността в България
Инцидентът в "Люлин": 79-годишният шофьор натиснал газта вместо спирачката
Нели Куцкова: Във ВСС трябват честни хора и да се довърши разследването за Нотариуса
Голям шанс за Левски! Желан от сините напуска отбора си, но от Герена имат жестока конкуренция
Мечтаната новина за ЦСКА е факт!
Лудогорец може да се прероди само по един начин
"Червен кошмар": ЦСКА е сред най-големите губещи на Балканите
Левски с новина за Веласкес
Веласкес и Левски с важно решение
Дневен хороскоп за 8 май, петък
3 зодии, които започват нова ера на 8 май 2026
Рецепта за гръцки палачинки
Стефания Колева за „Клиника на третия етаж“: Бяхме пионери
Истории, които не губят нишката: Storytel идва с интелигентни функции за по-плавно слушане
10 трика за стилна визия с дрехите, които вече имате
Въвеждат лимит за покупка на кола в брой
Условна присъда за младеж, откраднал и шофирал пиян кола във Варна
Спипаха 17-годишен да кара без книжка кола с табели на друг автомобил
"Пристанище Варна“ празнува 120 години със събития за гражданите
Арестуваха поредна порция пияни и дрогирани шофьори по пътищата във Варненско
Варна се включва в националното четене „Литература в сегашно време“ на 11 май
Човешкият мозък обработва реч дори в безсъзнание
Учени създадоха свръхточни топлинни карти на Марс за търсене на ресурси
Япония създава елитна група за търсене на извънземни
Нарастващият туризъм в Антарктида носи риск от зарази
В Шотландия откриха мистериозен изкуствен остров, по-древен е от Стоунхендж
Китай разработи революционна „желязна“ батерия с 16-годишен живот