Бисер Миланов-Петното потвърди, че е имал среща с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов в Банкя. Днес Миланов бе изслушан в парламентарната анкетна комисия, която проучва всички факти и обстоятелства, свързани с твърденията за кореспонденция и среща между Миланов и лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.
Миналата седмица пред комисията главният секретар на МВР Светлозар Лазаров съобщи, че има данни, че такава среща се е провела.
Днешното заседание на комисията беше закрито за журналисти и информацията от него изнесе председателят на комисията Сияна Фудулова от БСП.
Тя обясни, че разказът на Миланов пред депутатите от комисията е бил интересен и в голяма част се е припокрил с казаното от хора, които са били изслушвани на предишни заседания. Миланов е заявил също, че летните протести срещу кабинета са били платени.
"На всички нас стана ясно, че летните протести миналата година са били платени, включително и медийното им отразяване. Това са думи на Бисер Миланов", допълни тя. Без отговор е останал въпросът кой е платил на протестиращите. Фудулова не даде конкретна информация и за какви суми става въпрос.Миланов беше доведен за изслушването в сградата на парламента в бившия Партиен дом под конвой и с белезници.
"Елате в затвора да видите как стоя незаконно там, елате в затвора, ще ви дам интервю", бяха единствените му думи пред медиите.
Освен Миланов пред комисията „Христо Бисеров“ са се явили днес и служители на НСО, които са били дежурни в деня на срещата.
"От НСО чухме непрофесионален отговор, че не помнят за такава среща, т.е. всеки може да влезе необезпокояван на среща с Бойко Борисов, включително и криминално проявени лица", каза Фудулова.
Тя уточни, че се предвижда Бойко Борисов да бъде изслушан на следващото заседание на комисията.
Миланов беше арестуван в началото на тази година заради заплахи към хора от антиправителствените протести.
Междувременно днес Софийският градски съд реши Петното да остане окончателно в ареста, въпреки че преди дни Районният съд го освободи с подписка.
Магистратите от градския съд не сa се съгласили с колегите от Софийския районен съд, според които Миланов няма да извърши ново престъпление. Очевидно е, че присъдите на Миланов не са изиграли своята предупредителна и възпираща роля, мотивира се СГС.
Градският съд се съгласява с прокуратурата, която посочва, че няма нови обстоятелства, заради които Миланов да бъде освободен. Доводът, че трябва да се грижи за децата си не може да е обстоятелство, което да промени мярката му за неотклонение.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Нова атака по най-големия LNG завод в света изстреля цената на газа в Европа с 35%
Петролът поскъпва след удари по енергийната инфраструктура в Персийския залив*
Атаките срещу ключови енергийни обекти тласкат войната в Иран към нова фаза
Мистериозен AI модел се оказа на Xiaomi след подозрения, че е на DeepSeek
6 идеи как да скрием кабелите на телевизора
Нови възможности за фермерите: търгове за наем на земеделска земя
Гюров в Брюксел: България трябва да бъде на пълна скорост в Европа
НАП внедрява българския изкуствен интелект на INSAIT
Синоптик: Истинската пролет идва около Цветница, топло и без валежи след 5-6 април
Рецепта за печено дърпано свинско месо
Рони О'Съливан премина и през Шон Мърфи в Китай
Ханзи Флик със силни думи след 7:2 над Нюкасъл
Дончич и ЛеБрон отноно приземиха Ракетите
Меси с гол №900, но Интер Маями се провали
Байерн Мюнхен вече насочи погледите си към Реал Мадрид
Слот се скъса да хвали Салах и заяви: ПСЖ е много силен отбор
7 начина, по които вредите на репутацията си
Мъжки кожени якета за всеки повод: Как да изглеждате стилно, а не небрежно
Цветето за кариерен растеж през 2026
Протеинова рецепта за вечеря за 30 минути
Време е за приказки!
Нумерологична прогноза за 19 март
Полицията с подробности за намереното голо тяло на жена в Поморие
Голямото откриване на 17-тия София Филм Фест във Варна е този петък
Къде живеят най-щастливите хора в света през 2026?
ЦИК обяви за недействителни регистрациите на кандидат-депутати
Възрастен мъж загина при пожар, предизвикат от електрическо одеяло
Хороскоп за 20 март 2026
Астронавтът от Starliner Бъч Уилмор разказа за преживения ужас в орбита
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.