Студентите в Софийския университет имат ново преимущество от новата учебна година – електронни карти, които обединяват няколко услуги в университета, съобщиха от ВУЗ-а.
Студентите ще могат да използват новите карти като пропуск в сградите на учебното заведение, в общежитията и университетската библиотека и нейните филиали.
Предвидена е възможност картата да се комбинира със студентските ISIC-преференции, които осигуряват намаления в мрежата на Българските държавни железници, както и редица книжарници, магазини, кина и др.
Софийският университет е сред първите висши училища, чиито студенти ще разполагат с подобна комбинирана карта.
Съдействието на Студентския съвет на СУ беше съществен фактор в осъществяването на проекта, уточняват от университета.
Инициативата има амбицията да се развие, като в близко бъдеще картите да могат да се използват както за мрежата на градския транспорт, така и като електронна студентска книжка.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.