IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Опасност от зараза с нов вирус в страните от Карибския басейн

Заразата се предава чрез ухапване от комари

Снимка: архив, Reuters

Снимка: архив, Reuters

Министерството на външните работи предупреждава българските граждани да планират с повишено внимание пътуванията си до страни от Карибския басейн като Ямайка, Доминиканската република, Куба, поради зачестилите случаи на заразяване с вируса Чикунгуня.

Засега не съществува ваксина за предпазване от заразата, който се предава чрез ухапване от комари, разпространени в Карибския басейн. Най-засегнати са Доминиканската република и Ямайка, където е обявено извънредно положение.

Няма инфектирани българи у нас от тигров комар, каза пред БНР проф. Тодор Кантарджиев, директор на Националния център по заразни и паразитни болести. От месеци у нас се провежда обезпаразитяване заради появилия се тигров комар в Югозападна България, по поречието на Дунав и по Черноморието.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата