Прочутият волейболист Любо Ганев и олимпийската шампионка по гребане Светла Оцетова са били агенти на Държавна сигурност. Това стана ясно от решението на комисията по досиетата, която е извършила проверка на председателите и членовете на управителните и контролните органи на Българския олимпийски комитет.
Любо Ганев, който в момента е вицепрезидент на Българската федерация по волейбол, е имал псевдоним Тони от месец март 1987 година. Ганев е сътрудничил на Трето управление на ДС.
Любо Ганев е член на Изпълнителното бюро на БОК от 09.05.2013 г.
Олимпийската шампионка по гребане Светла Оцетова също е била агент на Държавна сигурност. Тя е имала псевдоним Марияна. Работила е към Трето управление на ДС от 1978 г.
Оцетова е член на Изпълнителното бюро на БОК от март 1995 г. до януари 1998 г. и ноември 2000 г. до ноември 2005 г. Член е на Управителния съвет от януари 1998 г. до ноември 2000 г. Заместник- председател и член на Изпълнителното бюро е от ноември 2005 г. до септември 2009 г.
„Проверени са 76 лица. Две лица не подлежат на проверка по силата на чл. 26, ал. 4 от Закона. За 1 лице (Асен Димитров Нейков) органът по чл. 21, ал. 2 (председателят на БОК) не предостави всички необходими данни и за него проверката продължава“, посочва комисията по досиетата.
Останалите ръководители на БОК, обявени като агенти на Държавна сигурност, са: Божидар Любенов Япраков, Валентин Петков Заяков, Георги Евдокиев Марков, Никола Димитров Проданов, Пенчо Георгиев Гешев, Пламен Иванов Дочевски, Пламен Петров Кръстев, Пюзант Ованес Касабян, Цено Ценов Ценов.

САЩ губят предимството си при войната на изобретателност и изкуствен интелект
Нарастващите разходи за изкуствен интелект променят начина, по който компаниите избират модели
МВР започва структурна реформа с премахване на звена и дублирани функции
Евтиният петрол е втори шанс за германската икономика да се върне към растеж
Купувачи на имоти се стичат към Испания с търсене на убежище от войната и сътресенията
Затварянето на Ормузкия проток показа растящата роля на Близкия изток за енергетиката
ТИР катастрофира на АМ "Струма" и разля гориво на пътя
Демерджиев: Скоро ще има автентични SMS-и за полетите на Пеевски
4 зодии имат хейтъри, които тайно им завиждат
Камион помете човек в столичния квартал "Слатина"
Израелци извиват ръцете на Левски
Пълна зала чака нашите срещу Норвегия
Африканска сила! Мароко пренаписва историята на световните първенства
Манчестър Сити отряза мераклиите за Рубен Диаш
Арсенал спазари нападател, праща го в турски гранд
Златан насоли здраво Парагвай
Хората, които винаги виждат най-доброто в някого, пропускат тези 4 червени флага
Поверия за Летен Атанасовден
Задължителни ястия за Летен Атанасовден
Ритуал за здраве на Летен Атанасовден
Друсани картофи с масло
Крехко печено свинско с ароматна глазура
Борисов: Радев ползва всички ползи, които ГЕРБ донесе, особено еврозоната
Над 1600 участници от 48 държави се събират край Варна за юбилейния Международен летен лагер по бойни изкуства
Вечерните спектакли на Кукления театър във Варна започват днес с гостуващо представление от Румъния
Демерджиев: Има много повече полети, които поразително съвпадат като дати между Пеевски и Атанасова
Тома Биков за Пеевски и Атанасова: Демерджиев допусна гаф
Във Варна актьорът Филип Буков показа колко лесно, безопасно и човешко е да дариш кръв
Книгата, която обясни Вселената: „Математически начала на натуралната философия“
Уловиха „шепота“ на всички звездни експлозии във Вселената
Еверест отстъпва: Кои са най-опасните върхове в света?
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Малка бактериална тайна може да доведе до по-добри лекарства срещу рак
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство