Европа не може да се справи с бежанската криза. Тя в момента е осиротяла, няма войска, България няма войска - такава, каквато би могла да върши работа. Това каза в Сутрешен блок на Bulgaria ON AIR големият актьор Васил Михайлов.
"Струва ми се, че политическата конюнктура повече раздрънква оръжията", посочи той.
Според него лошото е, че на религиозна почва нещата са непоправими.
"Разбирам, когато са бежанци, но когато са бегълци никак не го приемам", допълни Михайлов.
"Хора, които бягат от някъде поради това, че не могат да се реализират, бедно живеят или са свикнали да воюват, за да печелят, не мога да ги приема така", категоричен е той.
"Мен ме е страх, че Родопа планина вече не е българска", каза още Михайлов.
"Седем пъти са сменяни имената на българо-мохамеданите. Как се живее така? И те вече са склонни да скачат срещу всеки, който ги засегне по някакъв начин. Търсят идентичността си. Чувам как дядо казва на внука си: "Ще ти купя колело, ако се запишеш в ДПС". Ние почти вече нямаме партии с чисти идеи", заяви актьорът.
Според него политиката не е работа на хората на изкуството, но истината е, че политиците трябва да идват в театъра и да сравняват прогнозите си в политиката с мечтите на артистите.
Васил Михайлов смята, че има два много големи проблема - въпросът за земята ни, която я изкупуват с поставени лица и циганите, които вече ги правят мюсюлмани.
По думите му винаги ставаме жертва на това да си мерят шапките големите сили. Той призна, че е тръгнал да вярва на "сегашния водач" - Бойко Борисов, но на въпрос кое го е отказало от вярата, Михайлов обяви: "Зодията".
"Трябва лидер като Стамболов - и с едните, и с другите, така че България да има интерес", категоричен е той.
На въпрос как е станал такъв родолюбец, Михайлов разказа, че баща му е бежанец от Гръцко, фамилията му всъщност е Чинаров.
"Баща ми и една моя леля остават в Стара Загора още през 1913 година. Там са си построили къщи. След това се жени, жена му почива, има двама сина, след това се жени за новозагорка, моята майка", разказва в ефир големият актьор.
"Двамата ми братя умряха в казармата през две години - 1946 и 1948 година. Буйни бяха, единият отива да се къпе в Марица, скача от високо и се забива долу в пясъка. Живя няколко месеца парализиран и почина. Другият ни казаха, че се е самоубил, но той е ударен в корема. Заклевахме се с един приятел да открием кой го е самоубил, но не ми стигна един живот да го намеря", сподели той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новият бум на ядрената енергия в САЩ започва със стар проблем
ДАНС, МВР и армията охраняват рафинерията в Бургас
Човешката цена на бързия преход на Xiaomi от смартфоните към електромобилите
"Екобулпак" ще възстанови обслужването на цветните контейнери в София от утре
Кадър на деня за 9 ноември
Германия ще купи още 20 хеликоптера Airbus за 1 млрд. евро
МС за обектите на "Лукойл": МВР, ДАНС и МО предприеха мерки за сигурност
"Екобулпак" възстановява обслужването на цветните контейнери в София
Ландо гледа към титлата след нова победа, Макс трети от последен
Щутгарт излезе четвърти в Германия
Доку развинти Ливърпул, а Ман Сити отнесе Червените с 3:0
В Лудогорец публично назоваха големия виновник за невижданата криза
Джеймс Ето'о получи "Златната топка"
Тунчев каза как Арда подчини Лудогорец
Дневен хороскоп за 10 ноември, понеделник
Седмичен хороскоп за 10 – 16 ноември
Седмична таро прогноза за 10 – 16 ноември
Трапезата на Свети Мина
Какво да хапвате за здраво сърце, бъбреци и кожа?
Стек хапки с чесново масло и зелен фасул
Гладуващата сръбска майка към Вучич: Защо се страхува от собствения си народ
Блокадата на правителството в САЩ може да спре доставките на оръжия за Украйна
Докато американците гладуват, Тръмп пирува
От София до Мадрид: Мъглата вече не е просто сутрешен пейзаж, а нов климатичен феномен
Ето кога настъпва астрономическата зима
MeerKAT засече радиосигнал от междузвездната комета 3I/ATLAS
Неочаквано откритие: Момиче намери на плажа следи от гигант на 200 млн. години
Канадски учен твърди: Извънземни се крият на Луната и шпионират Земята
Учени откриха „блуждаеща“ планета, която поглъща 6 млрд. тона вещества в секунда
Може ли човек да оцелее в черна дупка
Астронавтите масово страдат от космическа болест – какво представлява тя