Гледаш брошура, снимки, подготвяш се за мечтаната екскурзия. Дестинацията е Албания. Но всичко мечтано се превръща в кошмар. Това е накратко историята на София Минева, която сигнализира медиите за неприятния случай.
Всичко започнало още с качването в автобуса.
"Както може да се види от снимките - попаднахме в ужас, който трябваше да търпим 4 дни. Качихме се в автобус негоден дори за междуселски транспорт, камо ли за международен път. Температурата беше около 14 градуса, от климатиците или така наречените вентилатори от шофьорите духаше леден въздух, което наложи да обуваме чорапи, да слагаме шапки, дори някой се завиха с вестници. След като на няколко пъти поискахме да ни се обърне внимание, накрая единия от шофьорите се отзова и започна да облепва въпросните отвори със списания, вестници - да, ама те свършиха, както и тиксото и тогава на помощ ни дойде тоалетата хартия, салфетки, които се пъхаха в отворите. Да не говорим за седалките с изкъртени пепелници, масички. Но за сметка на това облепени с различни по цвят, форма и големина дъвки с голям срок на давност, но за "съжаление" негодни за втора употреба", описва транспортните преживелици Минева.
По думите й, когато рейсът минавал през населено място хората си запушвали ушите от шума на двигателя.
Когато пристигнали в Албания ги очаквал нов шок.
"Настанихме се в хотел "Vila Belvedere" - няма ток в стаите, при включване на климатик, водата се стича вътре в стаята, разбити стени с размазани по тях комари, разбити кранове в банята, всичко ръждясало и в мухъл. Топлата вода - "тука има-тука нема". Капката преля, когато навръщане поради влошените метеорологични условия дъждът който валеше навън, не подмина и нас пътниците в автобуса, което наложи самите ние с подръчни материали да уплътняваме течовете", разказва София Минева.
Тя и останалите пътници направили констативен протокол, за да опишат целия кошмар наречен "екскурзия в Албания".
Фирмата, която е организирала екскурзията е "Бохемия", а транспортът бил осигурен от ЕТ "Метеора Травел".
"Трябва да е ясно, че проблем е имало, отчитаме го, не го игнорираме", обясни пред Dnes.bg собственикът на туристическа агенция "Бохемия" и председател на Асоциацията на българските туроператори и туристически агенции (АБТ-ТА) Байко Байков.
Той не отрече, че пътуването на родните туристи до Албания е било некомфортно, тъй като в задните редове на автобуса климатикът не е работел, настоя обаче, че той и компанията му са взели мерки срещу фирмата превозвач, взели са и мерки за компенсация на пътуващите – пълният размер на услугата за превоз, както и 60% от туристическата услуга.
Според Байков не отговарят на истината твърденията на София Минева, че хотелът в Албания е бил зле оборудван и без ток. Призна, че за кратко не е имало електричество, понеже се разразила буря, но от управата на хотела включили аварийното захранване.
По думите му след пътуването родните туристи са попълнили анкетни карти, от 40 души – 25 са заявили желание отново да пътуват с неговата компания на почивка, петима са заявили отказ, а останалите са се колебаели.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
SOFIX се повишава с 0,09% до 1246,52 пункта
Глобалният капацитет на въглищни електроцентрали расте през 2025 г.
Доналд Тръмп показа как ще изглежда новата бална зала на Белия дом
Силата на средата: Защо самостоятелните инвеститори губят по време на криза?
Производството в САЩ расте през май с най-бързия си темп за последните четири години
Молбите за помощи при безработица в САЩ намаляват на фона на устойчивия пазар на труда
Искри в парламента заради новите правила за работа на депутатите
Как и защо се стигна до смяната на шефовете на БЕХ и БАБХ (ВИДЕО)
Централна прогноза
Символична глоба вместо затвор: Как се стигна до обрата по делото срещу Пепи Еврото
Става интересно: "Кюстендилеца" с обръщение към Валтер Папазки
Червена България е в екстаз: Новата ера на ЦСКА започна
Как Плешивата Мамба се превръща отново в големия жокер на Тъндър
Винисиус е аут от Реал Мадрид
Валтер Папазки изригна: ЦСКА ще бъде на върха в България!
Гръм от Англия: Ливърпул уволнява Арне Слот
5 топ прически с минимална поддръжка
3 зодии с финансов успех в седмицата 25 – 31 май 2026
11 правила за дълъг живот от Петър Дънов
Тест: Какво послание има за вас Вселената
10 празнични десерта за 21 май
3 зодии с огромен късмет в сезона на Близнаци
Наградиха победителите в конкурса „Справедливостта има лице“
НСИ:1/3 от учителите у нас са над 55 години
Над 100 деца взеха участие във втората демонстративна регата „Млад гребец“
Какво време ни очаква в петък?
Спипаха петима варненци с дрога
Внимание! Зарядно на тротинетка запали къща
Китайски учени осъществиха безжично предаване на енергия
Слънцето изхвърли енергия към Меркурий: ще достигне ли бурята до Земята?
SpaceX е готова за Уолстрийт: Състоянието на Мъск може да скочи до 1 трилион долара
Откриха огромни залежи на литий в Апалачите: Стигат за 500 млрд. смартфона
Из разсекретените документи в САЩ: 13 изтребителя са преследвали едно НЛО
Psyche получи гравитационен тласък от Марс: Увеличи скоростта си с 1600 км/ч (снимки)