Илиана Раева защити дъщеря си Славея, която предизвика вълна от недоволство с пост във Facebook, в който написа, че й се "повръща" от майки на деца с увреждания и тяхната "патардия".
Шефката на федерацията по художествена гимнастика също използва социалните мрежи за защита на Славея. Тя смята, че всичко се дължи на народопсихология и хейт, които добре познава и изтъква колко човечна и колко помагаща на хората в нужда е наследничката й. Според нея постът й бил емоционален и е написала това, което сърцето й е диктувало. Самата Славея пък се извини на засегнатите майки и смята, че е разбрана неправилно.
Ето думите на Илиана Раева без никаква редакторска намеса:
"Долу ръцете от дъщеря ми! Написахте ли се?! Употребихте ли всички възможни клетви към Славея и семейството ми?! Изхвърлихте ли агресията от собствените си тела?! Отървахте ли се от злобата си, която ви трови?!
Надявам се вече сте по-добре. Дали ще можете спокойно да четете, това което очаквате от часове да напиша и да отговоря. Четох. Но не много, защото знам репертоара от години. Един същ... Кълнете, обиждате, мразите до посиняване, до изтощение...
Ето отговорът ми:
От няколко години Славея обикаля и подпомага домове за изоставени деца и такива в неравностойно положение в някои градове на България и София. Отначало се връщаше много разстроена. После, някакси го прие като нещо, което я правеше много полезна за тези Божии деца и го правеше с огромно желание. Измисляше различни инициативи и им носеше различни неща, оставаше там, знаеше имената на някои от дечицата и историите им, разказваше ни с усмивка за тях и им се радваше искрено. Но не успя да прости на родителите им.
Е, може и да не е е права, но не успя да разбере тези родители. Преди време дори получи някакво благодарствено писмо от директор на един от домовете. Постът и, който е бил харесан от повече от 20 000 души общо от Фейсбук и Истаграм е доста емоционален, защото тя има твърде искрено отношение към тези деца от домовете и както по-горе обясних, не разбираше тези родители. Между другото сега се сещам, че беше ходила и в лагер за бежанци, за да им носи храна и дрехи и на тях, но сега темата е друга.
Та... прочетох този неин пост, който даде повод на някакви хора, преличащи ми на освирепяла и изгладняла глутница да излеят агресията, жестокостта, злобата си върху дъщеря ми, защото явно дотам им стига “смелостта”... да се нахвърлят върху една млада жена, която е имала “наглостта” да напише това, което сърцето и е диктувало. Защо върху нея, “смелчаци”?! Защо я кълнете, а говорите за възпитанието и?! Защо я обиждате, а говорите за интелекта и?! Защото е дъщеря на Илиана и Наско! И това ли не можете да и простите, че кълнете и родителите и? Защото на един дъх е изляла душата и мислите си? Защо не разпространявате и втория и пост по темата, в който се извинява на протестиращите майки и обяснява, че говори най-вече за родителите, оставили тези деца? Защото и там отдолу само сте клели и обиждали!
Да! Пожелавали сте ужасни неща и на нея, и на майка и, и на баща и! А вие какви сте щом кълнете?! Херувимчета ли сте? Защо се правите, че не виждате, че още в първия пост е написала за тези родители, които оставят децата си?! Да, има за какво да се хванете, защото постът и е доста емоционален. Може да звучи объркано, но ви е написала втори, в който ясно е обяснила и първо се е извинила, че може да не е била достатъчно ясна. Но и под него пак сте обиждали и клели?! Точно заради клетвите ви и обидите към семейството и ви е изстрила. Защото е разбрала, че е безсмислено. Защото никой не чете, а търси място къде да кълне и обижда. И правилно е направила. Защо сте се хванали за думата “гади ми се”?! Ами и на мен ми се догади от това, което изсипвате. И на всеки нормален човек ще му се догади!
Наистина нямаше да ви напиша нищо, защото през това вече съм минавала и познавам до болка българската народопсихология във всичките и палитри, и защото Славея е преминавала заедно с нас като наша дъщеря, както и Виолета, и са обръгнали от всичката тази помия. Но това само още повече им е помогнало с добрина и усмивка да продължават по пътя си.
Но ми пишат и ми звънят, възмутени от тази агресия. И само едно написано нещо от непозната жена ме провокира да отговоря. Защото онемях, наистина! Няма да и напиша името, за да и спестя неприятности, но ще копирам написаното от нея (разбира се, пазя съобщението и). Отговорът и на мое изречение: Аз: Вярвам, че тези, които кълнат дъщеря ми и семейството ми не са родители на деца в неравностойно положение, а обикновени хейтъри. Тя: “за съжаление, една от кълнащите ми е близка приятелка, с детенце .... (спестявам името на детето, което ми е написала), на ... (спестявам годините му) години ...с церебрална пареза... ох, страшна патардия се вдигна. изключително интелигентни хора, които много уважавам, изтърваха нишката и погнаха дъщеря ви. на мен ми стана странно...” Е, това вече е страшно, много страшно и е за ГАДЕНЕ! Та не трябва ли точно тези жени да са изпълнени с любов, а не да кълнат чуждите деца?! Това наистина е потресаващо.
И за финал:
Днес казах на Славея: Боже, какви са тези хора?! Ужас!!! Как е възможно? А тя ми отговори: “Мамо, много по-голямата част от хората са добри.”
Да! Точно така ми отговори. Това е БЛАГОСЛОВИЯ! След толкова омраза и агресия към теб и родителите ти да си изпълнен с добрина и вяра... ГОРДЕЯ СЕ С ДЪЩЕРЯ СИ, С ДЪЩЕРИТЕ СИ!
Лека нощ! Ще се опитам да мисля като дъщеря ми, че много по-голямата част от хората са добри... Дано ми се получи.
Ето и втория и пост, който никой не сподели:
“Преди всичко се ИЗВИНЯВАМ, че с последния пост засегнах майки и родители, които неправилно са изтълкували думите ми, или аз неточно съм изразила онова, което силно ме възмущава последните години! Подкрепям всички вас, които се борите за нормалното съществуване на вашите деца. За първи път ще напиш нещо, което съм премълчавала досега от деликатност и възспитание! Същото, което беше една от причините да напиша този пост.
От както съм се върнала в България не един път съм била инициатор и човек, който е подкрепял благотворителни каузи свързани с домове за изоставени деца с тежки увреждания. В един такъв дом човек може да види съвестните хора, които се грижат за тези деца, като за свои..., но там може да видиш и безотговорността и безсърдечността на родителите, които са ги изоставили.
Повече няма да навлизам в подробности...
Всичките тези срещи и преживявания бяха една от причините да изразя публично отношението ми към тези безотговорни родители.
Може би силната ми емоция не ми е позволила да бъда достатъчно ясна.
Прочетох част от коментарите ви и останах изумена от клетвите и злобата, която сте изсипали върху мен и семейството ми! В моя живот винаги е имало място за помощ и човечност към нуждаещите се. Това ме кара да се чувствам щастлива и полезна.”
Толкова по темата!
P.s Защо е тази моя снимка ли?! Защото е най-подходяща за темата. Но ако не си отговорите, ползвайте жокер, или приятел!".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕЦБ: Американските потребители и вносители са най-засегнати от митата на Тръмп
Бизнес климатът в България се влошава през март
„Замръзналото кралство“ вече си има свой дом в „Дисниленд Париж“ след разширяване за 2 млрд. евро
Акциите на европейските банки прекъсват рекордната серия от 13 тримесечия на поскъпване
Николай Вълканов: До средата на годината не се очаква поскъпване на храните
Русия се завръща в Южна Америка, след като САЩ пуснаха танкер да достави петрол в Куба
Маскирани мъже откраднаха картини за €9 млн. от музей в Италия за под три минути
Огнище на морбили във Врачанско: Инфекциозните отделения са на ръба
Групата на Хасърджиев: 17 обвинения, сред тях и за "наркотика на изнасилвача"
30 млрд. снимки от игра се превръщат в карта за доставки (+ВИДЕО)
"Липсваш ми" - как поезията срещна музиката в един проект
Бивш английски национал пое петодивизионен отбор
Висока трева, студ, разпадащ се стадион. Италианците потресени от "Билино Поле"
Мондиал 2026 е златният шанс за футболисти без опит
Съдията от кошмара срещу Сев. Македония пак ще свири на Италия
Сливен приема Държавното по класически шахмат за юноши и девойки
Милан се цели в Рашфорд и Беланова
Високопротеинова супа с кюфтенца и зеленчуци
Магия за 15 минути: Как да се почувстваш като кралица (дори в делник)
Ароматното начало на деня – как да изберете най-доброто кафе за дома
Екип на ЦКБ засади 180 фиданки от бял бор в екоинициатива до Перник
Историческата драма „Константин Философ“ тръгва по Bulgaria ON AIR от 2 април
Седмичен хороскоп за 30 март – 5 април 2026
Благотворителна кампания осигурява продукти за варненските бездомници
Оставиха в ареста, мъжа пребил и ограбил чужденец във Варна
Спипаха поредна порция нарушители зад волана във Варненско
Ремонтът на пътя „Аспарухово“ – „Галата“ все още не е приключил
Ая Касабова е избрана за ветроходец на 2025 г
Мъж обра квартира във Варна
Защо никой не смее да отвори гробницата на първия китайски император вече 2200 години?
Инцидент: Астронавт на НАСА загуби говора си в космоса, лекарите са в недоумение
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето