Валежите ще продължат и в петък, въпреки че тази нощ на много места ще спрат, сочи прогнозата за времето на НИМХ. Заради тях и утре остава оранжев код за опасност в 6 области в Южна България – Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Смолян, Кърджали и Хасково.
В още 18 области има жълт код, а без предупреждение ще е времето единствено в областите Плевен, Добрич, Варна и Бургас.
В Североизточна България през нощта и сутринта валежите ще са от дъжд, но с понижението на температурите валежите ще преминават в сняг и там ще има условия за поледици и заледявания. Преобладаващите минимални температури ще са от минус 1 до 4 градуса.
Още в ранните сутрешни часове от югозапад отново ще завали, най-късно - вечерта, в Източна България. В по-голямата част от Северна България и в планинските райони ще вали сняг, а в Южна България и по Черноморието - дъжд. Вятърът ще бъде от изток-североизток, слаб до умерен.
Дневните температури ще са в широки граници: от около 0 градуса в Северозападна България до около 10 градуса - в югоизточните райони.
Над Черноморието ще е облачно. В сутрешните часове валежи от дъжд ще има главно по Северното Черноморие. По-късно през деня валежите временно ще спрат, но вечерта и през нощта срещу петък отново ще завали, предимно слаб дъжд. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са 7-10 градуса. Температурата на морската вода е около 6 градуса. Вълнението на морето ще бъде 3 бала.
Над планините, след временното спиране на валежите и разкъсване на облачността, още сутринта от югозапад ще завали сняг, под около 1000 метра - дъжд и сняг. Отново интензивни ще са валежите в много райони, на отделни места в Рило-Родопската област, надхвърлящи 50 л/кв.м. Ще духа силен вятър от юг. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 2 градуса, на 2000 метра - около минус 2 градуса.
В събота от северозапад валежите ще отслабват и до вечерта в по-голямата част от страната ще спрат, но ще останат по-съществени в Югозападна България. Вятърът ще се ориентира от северозапад и с него температурите слабо ще се понижат.
В неделя в по-голямата част от страната вече ще е без валежи. Преди обяд на места все още ще превалява - в Североизточна България - сняг, в югоизточните райони - дъжд. Облачността от северозапад ще се разкъса. П
През нощта срещу неделя и в неделя ще духа предимно умерен запад-северозападен вятър. Минималните температури ще се понижат, дневните - почти без промяна.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Anthropic и OpenAI търсят да наемат експерти по оръжия и взривни вещества
Dow спада с 200 пункта след новите данни за инфлацията и в очакване на решението на Фед*
С. Кацарова: Здравните осигуровки трябва да дават възможност за балнеолечение
УЗФ и СБУ организират 6-та национална конференция за повишаване на квалификацията на учителите
Производствените цени в САЩ бележат скок през февруари
Китай се готви да използва огромните си запаси от петрол заради кризата с Иран
Осъдиха мъж за сексуално насилие над деца на 4 и 7 години
УЗФ и СБУ организират 6-а национална научно-приложна конференция за повишаване на квалификацията на учителите
Депутатите приеха окончателно на второ четене удължителния закон за бюджета
Новият букмейкър Бетвам с впечатляваща гама от предложения
Семейството на загиналия 15-годишен край Околчица: Няма следи от сексуално посегателство
Йотова: Окуражаващи са стъпките на правителството срещу купуването на гласове
Септември ще домакинства в Драгалевци
Пачки в Левски? Европейски лидер пожела Светльо Вуцов!
Левски очаква голяма новина
Мачовете по телевизията днес, 18 март
Левски лети към титлата: Веласкес готви изненада за Черно море
Вечното дерби наближава! Размяна на звезди между Левски и ЦСКА
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
5 ежедневни навика за по-добър живот
Окончателно: Депутатите приеха удължителния закон за бюджета
Спират за кратко движението по част от основен варненски булевард на 26 март
УЗФ и СБУ организират 6-та национална научно-приложна конференция за повишаване на квалификацията на учителите
Betvam стартира ударно със залози за футбол и бойни спортове
Шапът приближава България, БАБХ прави кризисен щаб
Шефът на ВиК: Варна може да остане без вода
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?
61 години от първата разходка на човек в открития космос
Учени разгадаха мистерията на нестабилната магнитосфера на Луната
Откриха градивни елементи на ДНК и РНК в проби от астероида Рюгу