„По време на учебната година не могат да се правят съкращения на учители“, каза пред журналисти министърът на образованието Даниел Вълчев.
Той допълни, че всякакви подобни планирания могат да се правят евентуално за следваща учебна година.
„Принципът е, че броят на учителите зависи от броя на децата“, обясни министърът.
Той допълни, че у нас броят на учителите се определя от броя на децата в паралелка и от нормата за натовареност.
Вълчев посочи, че на днешните експертни преговори, които той нарече разговори, е станало ясно, че разликата между исканото увеличение на работните заплати от синдикатите в образованието и предложението на правителството е близо 502 млн.лв.
По думите му в утрешните преговори щели да участват и представители на националното сдружение на общините, които да представят неокончателни данни за евентуални икономии за образование в общинските бюджети.
По повод на исканата му оставка от синдикатите за „диалога“ му с министър Пламен Орешански, Даниел Вълчев каза, че оставката му се иска повече от един месец, но днес е по друг повод.
"Съжалявам, ако съм обидил във вчерашния разговор учителите, но не съм изрекъл нито думата "размотаване", нито думата "седянка", каза Вълчев.
Той допълни, че целта на разговора е била преговорите да продължат като експертни, докато министър Орешарски е в чужбина.
Просветният министър изрази опасения, че ако стачката не приключи до края на седмицата, се поставя под въпрос организирането на матурите за 12-и клас.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Вълчев плаши с матурите! Спирал със седянките, бави съкращенията
Даниел Вълчев: По време на учебната година не могат да се правят съкращения на учители; не съм изрекъл нито думата "размотаване", нито думата "седянка"
08.10.2007 | 17:03 ч. Обновена: 17.07.2025 | 04:24 ч.
308

Новини
-
Красимир Вълчев: Даваме сигнал, че очакваме учениците да учат с разбиране
-
Зеленски: Украинската система за борба с корупцията ще работи без руско влияние
-
Актьорски попълнения, снимки и заглавия: Какво знаем за новия "Дюн"?
-
Фармацевт: Клиентите трябва да са спокойни, че спекула няма да има
-
Американец избягал в Русия заради "ЛГБТИ будната култура на САЩ", пратиха го на фронта
-
Внезапно почина Тодор Славков
-
Черната прокоба на фамилия Живкови: На 21 юли си отиват Людмила, Владимир и Малък Тошко
-
Тодор Славков си купувал кенчета бира в село Асен, бил е там, за да си почине
-
Избегнат в последния момент сблъсък между пътнически самолет и бомбардировач
-
Челен удар Орбан-Зеленски заради Украйна: Унгария не се страхува
-
Скиба, който уби 40 руснаци наведнъж само с един Mavic 3T и 60 гранати F-1 ВИДЕО
-
Внезапно почина Тодор Славков
-
Черната прокоба на фамилия Живкови: На 21 юли си отиват Людмила, Владимир и Малък Тошко
-
Тодор Славков се е самоубил със законно притежаван револвер, бил е сам
-
Костадинов от Москва: Само "Възраждане" може да възстанови връзките с Русия
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата