Доста е трудно да има дългосрочно отражение, ако веднъж в един мач сто души са направили нещо. Това доста би ме учудило, каза Георги Малчев, маркетинг експерт, управляващ съдружник в Xplora BG, в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.
Възможно е да има и по-дълбоки измерения този скандал. Футболът "пали" адски много хора и всеки, който се занимава с това, трябва да държи сметка за този факт. Тези футболни страсти се отразяват не само на хората, а по някакъв начин и на държавите. Вестникарските заглавия от първите дни са изключително пресилени, те бързо ще отминат, но това което остава е мисълта как се позиционираме и какво правим, добави доц. д-р Александър Христов, съосновател на Центъра за анализи и кризисни комуникации.
"Ако имаме адекватна реакция и не си влошим нещата, хаштагът banbulgaria доста бързо ще умре. Туристическите дестинации доста се борят помежду си и когато някъде има проблеми, както например преди време в Египет, една дестинация печели за сметка на друга. Хаштаговете не са толкова мощен инструмент и ако някой не налее много пари, няма да има дълготраен негативен ефект", заяви Малчев.
Футболните страсти са различно нещо от желанието на група англичани да посетят България заради туризъм. Дори и да се поядосват и повикат малко, изборът им на място за почивка догодина ще е свързан с други фактори, каза Христов.
Реакциите на британските спортни медии, макар и пресилени, са с оглед на аудиторията, която ги чете и затова и заглавията им са подобни. Тук обективността не е най-силната страна, а повече се гонят гледания и споделяния в социални мрежи, заяви Малчев.
"Проблем с расизма има, не знаем колко точно е голям, но едва ли е представителен за цялото общество. Но подобен тип действия отместват вниманието от спорта и го насочват в съвсем друга посока. Това трябва да се премахне", посочи Христов.
Не е нормално да не се реагира на подобни прояви и не е нормално да има деца със свастики, допълни Малчев.
Президентът е част от управлението, макар и без преки функции и не може да се възмущава като гражданин, каза в заключение Александър Христов.
Вижте повече на Bloomberg TV Bulgaria.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Румяна Дечева: Докато всички следят Иран, нова война назрява в Африка
Новото "голямо разминаване" – ЕС сам си пречи в надпреварата за изкуствен интелект
Кадър на деня за 25 март
Американски съд призна Meta и YouTube за виновни в дело за зависимост от социални мрежи
Dow се повиши с 300 пункта заради надеждите за споразумение с Иран
Навлизането на чужди инвестиционни фондове носи риск за достъпността на имотите у нас
Ядрен космически кораб на НАСА ще излети към Марс през 2028 г.
След последния ремонт в столичен квартал: Закърпени дупки и опасни участъци
Цветове за повече енергия и настроение през пролетта
Защо "прясното" гориво може да убие двигателя ви?
Късна емисия
Радев: Време е законът да си дойде на мястото
УЕФА глоби Бенфика за расизъм
Левски продава Сангаре, ясно е бъдещето на Дуганджич
Левски постави колосална цена на голямата си звезда!
Голям трансфер! Топ клубове от Италия ще гледат ас на Левски във Вечното дерби с ЦСКА
Гатузо: Най-важният мач в кариерата ми!
Вини иска да мачка и с Бразилия
Дневен хороскоп за 26 март, четвъртък
Любовен хороскоп за април 2026
Британската банда High Vis пристига в София с експлозивна смесица от постпънк и модерен рок
Лесни трикове за професионален грим вкъщи
40 години Seven Churches: POSSESSED с концерт в София
5 трика, с които да преборите пролетната умора
Сондаж на „Мяра“: Войната в Иран носи страх за България, но не и персонално за хората
Успешно „замразиха“ мозък без увреждане - но възкресяването на съзнанието остава далеч
Расте броят на хората с диабет Тип 1 в България
Средната скорост дава ефект: Има по-малко инциденти в участъците
Пак скачат таксите: Висшето образование се превръща в лукс
Иран каза кораби на кои държави могат да преминават през Ормузкия проток
В окото на бурята: Учен разказва какво е да попаднеш в торнадо
Китай изпробва гъвкав робот за зареждане на сателити в орбита (видео)
Откриха мистериозни пирамиди в Антарктида: Чии следи са скрити под снега и леда
Плюшена играчка, пусната от стратосферата, постави нов световен рекорд (видео)
Учени установиха генетичния предел при клонирането на бозайници
Илън Мъск с нова амбициозна идея: Петаватов изчислителен клъстер на Луната