Премиерът Бойко Борисов е разпоредил всяка декларация за преминаване през КПП да се проверява за достоверност след това и полицаите да бъдат максимално стриктни при контрола.
"Щом си лъжец, няма да вземаш от на хората парите и да отиваш да ги заразяваш", ядоса се той.Недейте да лъжете и да обричате на гибел дисциплинираните, призова отново премиерът, след като стана ясно, че доста столичани планират да пътуват за Великден.
"Кои мерки плавно да разпуснем?! Имаме поръчки освен за защитни облекла, за чували за трупове, всички търсят, дефицитна стока са", обяви Борисов пред журналисти. Той каза, че не насажда страх, а че това е истината.
Премиерът уточни, че не иска да се удължава извънредното положение и да бъде "както при французите" до 11 май, но ако не спазваме мерките, от само себе си няма да се случи това.
"Следващата събота-неделя ще броим дали сме били отговорни и сме пазили близките си", коментира още Борисов желанието за пътуване днес. Той изрази опасение, че това "разпускане" ще доведе до бум на болни и ще ни е яд, че месец и половина сме стоели по домовете си.
Ще накажем тези, които са спазвали дисциплината. Това не е тарикатлък, не знам какви са тези хора, които ще отидат при близките си и ще разнесат вируса, заяви премиерът.
На въпрос обмисля ли се затваряне на София по подобие на Банско, той каза: "Ако продължи това огнище да се развива, каквото за всички градове, това и за столицата".
По думите му мерките са непопулярни и политиците губят от това. но сега били като лекарите - "диагнозата е тежка, смъртоносна, но режем и правим това, което е най-добро - стойте си вкъщи, лекарство няма, ваксина няма".
Премиерът даде да се разбере, че няма да се допусне младежи да отидат да учат в чужди университети, докато ситуацията не се промени.
Борисов коментира и актуалната ситуация с исканията на Топлофикации за сериозно поскъпване на топлата вода. "Това е провокация, прокурорите и полицаите се надявам да намерят виновни", заяви той.
Премиерът посочи, че сам не си стои вкъщи, за да дава стимул на икономиката, там, където може, "да работи на макс". Спазваме мерките за безопасност, надяваме се да не ни хване, призна той.
Борисов отчете огромен напредък по изграждането на автомагистрала "Хемус". Строи се, както сме обещали, което помага също за заетостта и за икономиката на страната, каза той, като инспектира изграждането на участъка от пътен възел "Боаза" до пресичането с пътя Луковит-Угърчин.
На отсечката, която е с дължина близо 16 км, се почиства теренът, изграждат се водостоци, извършват се изкопно-насипни работи, изгражда се колекторна система, както и два селскостопански подлеза. Ще бъдат изградени два пътни възела, четири моста и два виадукта. От цялата АМ "Хемус" остават за изграждане общо 240 км, като прогнозата е до 2024 г. аутобанът да бъде завършен от София до Варна.
За строителството на магистралата Агенция "Пътна инфраструктура" вчера разплати нови близо 20 млн. лв. за участъка Белокопитово-Буховци.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Приходите на Xiaomi растат с най-бавния си темп от 2023 г. насам
Илиан Георгиев: Увеличението на лихвите в България ще бъде плавно и чак в края на годината
Ръстът на икономиката на Великобритания се забавя, а инфлацията рязко се ускорява
Oracle внедрява изкуствен интелект във финансовия си софтуер
Европейският парламент прие плана на ЕК за решаване на жилищната криза в Европа
Катерина Новакова: Липсват целенасочени политики за декарбонизацията у нас
"Пътна помощ": Цял бранш е застрашен заради монопол с държавна подкрепа (ВИДЕО)
4 зодии с огромен късмет и финансови успехи до юни 2026 г.
Да помогнем на Георги: Откраднаха кутията с даренията за болното дете
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване - по-бързо, по-умно и по-персонализирано от всякога
Цената на природния газ остава стабилна до юли
ЦСКА обяви важно назначение + СНИМКА
Никола Цолов получи 25 000 евро от спортния министър
Куршума обясни как Левски стреля в десетката
Замер с култов коментар за уволнения Себастиан Кел
Гръм! Капитанът на Левски спира с футбола?
ЦСКА плаща поне 1,3 млн. евро на Ботев Пловдив
Цветове за добро настроение през пролетта
Здравословно пилешко с лимон, билки и зеленчуци
Женски хороскоп за април 2026
„Пролетна супер седмица“ стартира в Практикер
3 важни поверия за Благовещение
„Дневникът на Големия лош вълк“ от Бен Милър
Работа от дома или пътуване с кола през ден заради петролната криза: Имат ли почва у нас?
Варненският окръжен съд спря делото срещу Коцев и общинските съветници до изборите
Пенсионерите у нас очакват увеличение на пенсиите, но за някои такова няма да има
Подготвяли са 1 212 300 евро фалшиви банкноти за разпространение у нас
Предстоят промени, касаещи задължителната застраховка "Гражданска отговорност“
Двама души за няколко часа се опитаха да се самоубият от Аспаруховия мост
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога
Meta инвестира $135 млрд. в „персонален свръхинтелект“ през 2026 г.
Нова метафора за квантовата механика: Вселената не се разклонява, а се разцепва на фрагменти
Американска частна компания ще осъществи първото кацане на астероид през 2029 г.
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса