Жителите на Варна са традиционно четящи хора, сочи проучване на "Галъп интернешънъл“ за читателските настроения сред жителите на града и отношението им към традиционното изложение в Морската столица "Алея на книгата“. Изследването е по поръчка на Асоциация "Българска книга“.
Анализът на резултатите откроява Варна като град на традиционно четящи хора - 59% от анкетираните са си закупили поне една книга през последната година, като впечатление прави, че процентът купували книги сред варненци е най-висок при възрастовата група между 30 и 49-годишните от анкетираните
Също така на въпроса "Преди колко време сте прочели последната си книга” 44% от участниците в проучването посочват, че са чели в последния месец.
Проведената анкета разкрива още, че 81% от респондентите, жители на Варна, смятат, че настоящото място на провеждане на книжното изложение - Ларгото, е подходящо, сравнено с алтернативни локации. 6% са на обратното мнение, а 13% не могат да преценят.
Изследването показва, че книжното изложение на открито "Алея на книгата" - Варна се радва на популярност сред всички възрастови групи – 77% от жителите на града споделят, че знаят за изложението, като 86% от запознатите с него казват, че са го и посещавали, а 60% от тях – че са си купували и книги от него.
Литературният кът, неизменна част от Алеята, който е домакин на срещи с автори, издатели, преводачи, представяния и премиери на книги, също се радва на широко одобрение сред анкетираните, като 89% от тях намират инициативата като полезна.
---------------------------------------------------
Проучването "Отношение на гражданите на град Варна към изложението „Алея на книгата“ е проведено чрез преки полустандартизирани интервюта „лице в лице“, в периода 14 - 18.07.2020 г., сред представителна за пълнолетното население на Варна извадка от 804 лица на над 18-годишна възраст, от „Галъп интернешънъл болкан“ и е поръчано от Асоциация „Българска книга”.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Електрическите самолети скоро ще кръстосват небето над Европа
Апартаментите за краткосрочен наем влизат в Единната туристическа система
Оттеглянето на Wall Street от покупките на жилища в САЩ променя пазара
България остава сред въглищните крепости в ЕС
Украйна удари ракетно-космическия център в Самара
АІ агентите все още са лоши крадци и това разочарова истинските хакери
Масови проверки по пътищата: Хванаха нова порция шофьори с алкохол и наркотици
Терзиев поздрави Бургас за "Евровизия", но поиска повече прозрачност
Двуетажен автобус с 84 души катастрофира на АМ "Тракия"
Оставиха в ареста мъжа, използвал бебе като прикритие за разпространение на наркотици
Голяма Богородица: Православните християни почитат Успението на Божията майка
Феран Торес забрави бързо Барса, скъса се да хвали ПСЖ
Има ли кой да спре Арсенал? Артета ще мачка Ман Сити с най-доброто
Еуфория в Канада заради бивша звезда на Барса, Арсенал, Юнайтед и Интер
Разкритие! Ето по каква схема гранд иска да вземе звезда на Левски
Голямо завръщане в ЦСКА, ще се гони титлата
Стойчо Младенов посочи задача №1 пред ЦСКА
Седмична нумерологична прогноза за 17 - 23 август
От една мечта до собствен бранд – историята на Силвия и Studio REFORMER Vibe
Омлет със зеленчуци, белтъци и извара
Любовен хороскоп за 17 - 23 август
5 насекоми, които са полезни за градината
Скариди със зеленчуци на тиган
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
Иран отговори на Тръмп: Ормузкият проток ще остане ирански
Каква е рограмата на правителството в сектор "Правосъдие"?
Две нови антидрон системи пристигат в България днес
Сръбски автобус катастрофира на АМ "Тракия"
IT секторът във Варна дава по-голяма добавена стойност за местната икономика, отколкото туризмът