Посолството ни в Лондон съдейства на група български граждани, които не са били допуснати да се качат на полет от Единбург до София на 27 декември в 15:35.
От консулската служба към посолството са се свързали с авиокомпанията и са уточнили недоразумението. След активната намеса на екипа на мисията ни в Лондон въпросът е бил отстранен и българските граждани са били допуснати на борда на самолета навреме и са прибрали благополучно, съобщиха от МВнР.
Като част от Великобритания правилата, които се прилагат за пътуване от и до Шотландия, са същите като за останалите райони на страната. Те са публикувани на сайта на посолството ни в Лондон. Оттам призовават българските граждани да пътуват само, когато е абсолютно наложително.
От 00:00 часа на 24.12.2020 г. лицата, пристигащи в България, с начална точка на отпътуване от Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия, на които е позволено влизане в страната, се поставят под карантина за 10 дни в дома или в друго място, което са посочили за пребиваване.
На пристигащите с въздушен транспорт ще се провежда бърз антигенен тест за Ковид-19 на съответното летище у нас. При отрицателен резултат от теста се издава предписание от директора на съответната регионална здравна инспекция или оправомощен от него заместник-директор за поставяне под карантина за срок от 10 дни, а при положителен резултат – предписание за поставяне под задължителна изолация за срок от 14 дни.
Към настоящия момент режимът за пътуване до Обединеното кралство не включва забрана за влизане на българските граждани. Пристигащите български граждани подлежат на 10-дневна карантина и трябва да попълнят електронен формуляр, в който да предоставят данните си за контакт, пътен план и адрес, на който ще прекарат 10-дневната карантина, посочват още от МВнР.
От 15 декември 2020 г. пристигащите в Англия от страни, които не са част от т.нар. "коридори за пътуване", сред които е и България, имат опцията да си направят тест за Ковид-19 за собствена сметка след 5-ия ден от самоизолацията си в Англия. При отрицателен резултат от това изследване лицата ще бъдат освободени от задължението да се самоизолират за остатъка от 10-дневния период на карантината.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Нова разработка подпомага научния прогрес в лабораториите у нас
Зукърбърг дава на AI роля в управлението на Meta
„Стара планина холд“ очаква близо 10% ръст на приходите за тримесечието
Иранските ракети по най-големия завод за LNG в Катар са преминали защитата на Patriot
Dow скача с 800 пункта след успокояващите твърдения на Тръмп за Иран*
Германският върховен съд отмени дело на екоактивисти срещу BMW и Mercedes
Причините някои деца да се разболяват по-често от други
Преди новите валежи: Преливат язовирите "Асеновец", "Пчелина" и "Панчарево"
Снежна буря парализира части от Югоизточна Турция
Иран отрече да се провеждат разговори с Тръмп за край на конфликта
Жълт код за проливни дъждове в две области утре (+КАРТА)
Любо Ганев прие рекорден бюджет от над 8 млн. евро
Задава се скандал в Итаиля: Гатузо скочи на Киеза
Гранд в Европа уволни треньора си
Ботев Пловдив си уреди любопитен спаринг
ЦСКА се похвали с 9 национали
Загубата във финала от Ман Сити ще мотивира Арсенал за титлата
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
3-дневен детокс, с който да се освободите от задържаната вода
Чайове за пролетта – при умора, за добър сън и метаболизъм
Отвъд диагнозата: животът на един социопат
Нискокалоричен десерт с крема сирене без захар (без печене)
На 29 март местим стрелките с час напред
ОУ „Добри Чинтулов“ е първенец по мини футбол за V-VII клас в „Ученическа купа Варна – 2026“
Внимание! Тонове храна с неясен прозиход са пускани в търговската мрежа незаконен склад в Хасково
Румъния обявява криза с горивата, a ние кога?
456 души са загинали, а 8294 са пострадали във "войната" по пътищата за година у нас
Едва на 43 г.: Почина собственикът на OnlyFans
Ужас на АМ "Тракия": Човешки части са разпръснати по аутобана
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.
Древна делта, открита под повърхността на Марс, ускорява търсенето на живот
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс