Послания, кампании, социални мрежи и доверие по време на предизборна кампанията - какво се промени?
"Имаше такива кандидати, които се срещаха с избирателите си, както и такива, които залагаха само на онлайн средата", посочи в Изборното студио на Bulgaria ON AIR експертът по дигитален маркетинг Александър Кръстев.
Според него сме видели, че досега управлението на държавата се е случвало в контролирана среда през излъчвания на живо.
"В социалните мрежи имаме посредствена среда, която обостря някои усещания и ни прави по-емоционални, по-резки. През последните 2 седмици имаше сериозна атака, довела до намеса на Facebook, където преминава много от комуникацията и бяха блокирани редица профили", заяви Кръстев.
Той свята, че социалните мрежи са каналът, през който фалшивите новини достигат до широк кръг от аудиторията.
"След доста данни, изнесени от служебното правителство, има потребители, които отричат очевидното. Имаше и много активно споделяне на нефалшиви новини, това отличаваше тези избори от предните. Този път видяхме много позитивни послания, иска ми се да си кажем, че търсим позитивните послания. Има пространство, което може да бъде заето от тях", подчерта Кръстев.
Кръстев е мнение, че избирателите ясно ще покажат какъв тип политици ще искат да ги управляват.
"Политиците са тези, които трябва да имат куража да дебатират - на база на бъдещи цели, а не на това кого искат да свалят. Да се вижда резултатът от усилието", каза клиничният психолог Милена Хаджииванова в пряко включване от Гърция и подчерта: "Избягването на медиите също е търсене на комфорт".
На мнение е, че темата е твърде много свързана с разчистване на сметки.
"Избягването на лична среща по време на кампания не е добър знак, за мен удобството да напишеш нещо от вкъщи не може да замени с това да си опонент лице в лице. Това са неща, които политиците не бива по никакъв начин да изпускат. Мозъкът ни възприема много данни, но се засилва чувствителността към неавтентичното лидерство. Хората имат сетива кога някой говори искрено. За съжаление, някои очаквания не се покриха, исках да чуя ясни измерители, послания. Нямам как да се случат нещата с фалшиви послания", подчерта Хаджииванова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Коментар на Тръмп изстреля петрола над 90 долара за барел и потопи европейските борси
Румен Драганов: Войната няма да спре прилива на израелски туристи към България
Милена Кръстанова е новият изпълнителен директор на НАП
Залогът на Орбан върху батериите се превръща в главоболие преди изборите
Прогноза: Логистичните имоти в София ще привлекат засилен интерес от китайски инвеститори
Керемедчиев: България не може да бъде цел на Иран, покрити сме от щита на НАТО
Няма полза от КСНС, ракетите на Иран няма да достигнат България?
"Славия" попиля борещия се за спасение "Спартак" (Вн)
Централна емисия
Централна емисия
Славия писа четворка на Спартак Варна
Ман Юнайтед оскъпява сезонните билети, за да се връща на върха
Левски съобщи важна новина за Сангаре
Отложиха сложната операция на Малена Замфирова заради тежките счупвания
Историческо! Зографски с първи подиум в кариерата си
Контузията на Кристиано Роналдо се оказа по-сериозна
Празнични рецепти за 8 март
Билети за представления през март, април и май в Театър „София“ с 50% отстъпка
3-дневен пролетен детокс, който топи килограми
9 лесни за поддържане прически за заети жени
„Вътрешно съвършенство“ от Джим Мърфи
8 начина сами да зарадвате себе си за 8 март
Чартър на “България Еър” прибира туристите на два оператора от Дубай
Славия разгроми Спартак Варна с 4:0
Кандидатстудентска борса ще се проведе на 13 март във Варна
До края на април ще бъде изцяло подменено уличното осветление в кв. „Чайка“
Йотова назначи Николай Найденов за министър на регионалното развитие
Какво време ни очаква в събота?
Казахстан си постави амбициозна цел, за да върне тигрите в историческите им земи
Учени „опитомиха“ мълния в лабораторни условия
Пръстените на Сатурн може да са много по-стари, отколкото се смяташе
Могат ли космическите апарати да се ремонтират сами?
„Ядрена бомба“ от Космоса: Застрашава ли Луната астероид 2024 YR4
„Космическа медуза“ в небето: Впечатляващо изстрелване на Starlink от SpaceX