Родители сигнализират, че персонал в детска ясла удря шамари и обижда децата. Хората твърдят, че децата им са пострадали при грижите, които е полагала за тях една от медицинските сестри в 199 ДГ "Сарагоса" в квартал "Банишора".
"Оставих детето си в яслата. След това обаче се наложи да се върна, за да обсъдя нещо с медицинската сестра. Детето ми обаче стоеше още на врата и плачеше. Реших да се скрия отстрани, докато го вкарат вътре, за да не се разстройва допълнително. Станах свидетел как медицинската сестра го хваща за якето и го тръшва на пейката с думите "Спри се бе, успокой се бе, лигльо такъв", разказа пред Нова тв майката на детето Антоанета.
"Сестрата се опита да му свали якето. Детето се дръпна и в този момент последва шамар. Реагирах като родител, отидох и почуках на вратата на сестрата, но тя отказа да ми отвори. Отвори ми директорката. Медицинската сестра отрича, че го е ударила, но аз го видях със собствените си очи", добави тя.
"Не съм ударила детето. За втори път го виждам. Аз деца не удрям. Работя като сестра от 1974 година. Работила съм само по ясли и детски градини. Попитайте директорката", каза медицинската сестра Цветанка Караспасова.
"В първия ден в който оставих близнаците ми, тя хвана едното, започна да крещи и го хвърли на пейката. На третия ден ми върнаха детето с думите: "Елате и го вижте на какво се е направил”. Никой не ми се е обадил предварително. Видях, че има рана на главата и около окото му е синьо. Отидохме на лекар и той каза, че ясно си личи къде е точката на удара от остър ръб", разказа една от майката.
"Дойдоха двете близначета. Едното си седна спокойно, другото обаче започна да се тръшка на земята, започна да си удря главата в плочките", каза Караспасова.
"Вчера постъпи първият писмен сигнал срещу медицинската сестра. Към момента не са предприети мерки, които касаят нейното поведение. В момента тече проверка", заяви Мoскана Камарашева - директор на 199 ДГ "Сарагоса".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Tesla ще загърби една мрачна година, белязана от слаби продажби
Държавните енергийни компании в Турция затъват в загуби
Швейцария обмисля нов данък, за да финансира борбата с климатичните промени
Руското военно командване постави в тежка позиция своите войници в Купянск
Крахът на криптосектора натежава на американския IPO пазар
Wall Street записа четвърта поредна положителна сесия преди паузата за Деня на благодарността
Незабавно управляващите оттеглят и преработят Бюджет 2026, призоваха от опозицията
Навиците, които правят отношенията ни по-трайни
Костадинов: Правителството да подава оставка, защото протестите стават национални
Еуфория на "Герена": Левски има резерв от 12 млн. евро
Компани прие мъжки загубата, поздрави Арсенал
Всички резултати и класирания в НХЛ
Кой ще спре Арсенал? Артета смаза Байерн и мечтае за нещо голямо
Христо Янев с големи промени в ЦСКА
Сангаре избухна в Левски и направи нещо уникално
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от "Зоотрополис 2"
3 важни неща, които се правят на Андреевден
Шоколадовите сладки на Кортни Кокс
Таро карта за 27 ноември, четвъртък
Нумерологична прогноза за 27 ноември
Дневен хороскоп за 27 ноември, четвъртък
Хороскоп за 28 ноември 2025
Четирима души са пострадали при пожари през изминалото денонощие
Виц на деня - 27 ноември
Мачовете по ТВ днес (27 ноември)
Без ток във Варна на 27 ноември 2025
Среднощни протести срещу бюджета и ексцесии в София
Астрономи на НАСА и УрФУ откриха хиляди екзопланети: Там може да има живот
Човечеството е открило 40 000 астероида
Озоновата дупка е значително по-малка – какво се случва?
Мисията ESCAPADE изпрати първите си снимки
Фиксиран е първият пряк сигнал от тъмната материя
Amazon пуска конкурент на Starlink