КНСБ започва национална протестна кампания под надслов "Да защитим доходите от инфлацията и работните места в кризата!".
Началото ѝ ще бъде дадено в 13 часа в т.нар. триъгълник на властта в София - пространството между сградите на Министерския съвет, Народното събрание и президентството, съобщи БНР.
Синдикалната кампания ще продължи един месец и през това време ще се проведат различни акции в отделните региони на страната, по предприятия и институции. Основните искания на КНСБ са свързани с повишаване на доходите и предприемане на ефективни мерки за овладяване на инфлацията и излизане от икономическата криза.
При откриването на кампанията ще присъства цялото ръководство на синдиката, както и лидерите на федерациите и структурите му в страната.
КНСБ настоява за мерки за насърчаване на колективното трудово договаряне, както и гарантиране на сигурност за работещите от последиците на Зелената сделка.
Другото основно искане на КНСБ е свързано с промени в регламентацията на така нареченото сумирано изчисляване на работното време, за което вече над 100 000 души чрез подписка изразиха своето недоволство от сега действащите текстове по темата в Кодекса на труда.
Ще бъде представена и визията на КНСБ за социално-икономическото развитие на България през следващите 4 години. Изготвеният от синдиката меморандум с конкретните необходими политики във всяка една обществена сфера ще е в центъра и на предстоящите традиционни разговори на КНСБ с кандидат-депутати от основните политически сили.
От синдиката заявиха, че всеки участник в предстоящите парламентарни избори трябва да знае, че на първо място е грижата за хората, изправени пред невиждана през последните десетилетия криза.

Групата МФГ е придобила комплекса "Зорница Фемили Естейт“
Броят на свободните работни места в САЩ е спаднал до най-ниското ниво от над година
Клонове на банки и касовите центрове на БНБ ще работят в събота до края на януари
Активността в сектора на услугите в САЩ е нараснала с най-бързия темп от над година
Ще спре ли регулацията MiCA криптопрестъпленията?
Най-високата вертикална ферма в света отваря врати в Сингапур
Скандал в столовете: Защо цената на обяда на децата се вдигна без предупреждение?
Централна прогноза
Недостиг на евробанкноти затрудни изплащането на пенсиите в село Смилян
Франция забранява вноса на плодове със забранени в ЕС пестициди
Столичната община осигури сметопочистването в шест района
Чистката започна, ЦСКА би шута на двама към Ботев
Левски е зле отпред
Роналдо от Левски ще прави пачки в Саудитска Арабия
ЦСКА плати над 1 000 000 евро за последните си три трансфера
Обявиха какво е състоянието на Боби Михайлов
Лесна питка за Бабинден
Зимна промоция на „България Еър“ с отстъпки до 35% за 12 дестинации
Само месец остава до най-личния концерт на Николина Чакърдъкова
Смяна на професията след 40: Съвети, които ще са ви от полза
Лесен 3-дневен детокс след празниците
Кога се пада задушница през 2026
Откриха 100 метра бракониерски мрежи край Варна
За утре във Варна има обявен жълт код за силен вятър
Разпънаха 100-метрово българско знаме на брега на язовир във Варненско
Пенсионер в Балчик припадна чакайки еврото
Варненската писателка Анна Палазова с номинация за престижна награда
Тежки наводнения в Кърджали, паднал е и мост
Британски учени с революционно откритие за живота след смъртта
Гигант се издигна над марсианските облаци: Какво видяха учените на Червената планета
НАСА се опитва да спаси обречения телескоп Swift
Професиите на бъдещето: Как ще изглежда ИТ пазарът след 2030 г.
Илън Мъск: 2026-та ще бъде годината на изкуствения интелект
Solar Orbiter стана свидетел на най-мощното слънчево изригване от 20 години насам