Полицията във Варна издирва три момичета, избягали от кризисен център за настаняване от семеен тип. Те са в неизвестност от 21 януари. Миналата събота на обяд са напуснали центъра, в района на Проектантска организация във Варна и оттогава са обявени за издирване.
Трите момичета - на 15, 16 и на 17 години, са в неизвестност вече седмица. Полицията проверява местата, които обичайно са посещавали, разпитват и хората, с които са се срещали, но до момента няма и следа.
Екип на БНТ срещна с майката на 17-годишната Любомира Георгиева - едно от изчезналите момичета. Тя разказа, че тийнейджърката е била настанена в Центъра миналата година заради системно бягство от дома и съмнение за употреба на наркотици.
Не за първи път 17-годишната Любомира Георгиева изчезва. Бягала е и от вкъщи. Именно заради това, преди година майка й се обръща за помощ към Агенцията за закрила на детето.
"До 10. клас учи, завърши, когато дойде време да стане 11. клас тя отказа да учи. Започнаха проблемите вкъщи, системно бягане, съмнение за употреба на наркотици. Заради това потърсих помощ от "Закрила на детето", защото установих, че не мога да се справя сама", обясни Станислава Георгиева.
Любомира е настанена в кризисен център. Два пъти в седмицата се чува с майка си по телефона."Имаме право на разговори всеки вторник и петък. Последния път беше миналия петък. Беше добре, беше весела. Оставаха ѝ два месеца да се прибере вкъщи. Явяваше се на изпити, започна да учи задочно. Оттам нататък следите ѝ се губят от събота на обяд", казва майката.
Майката на Любомира пуска снимки в социалните мрежи с молба всеки да съдейства с информация за момичето.
"Получавам информация, че е била засечена в Провадия, в Бургаско получих обаждане, че днес е била видяна, от Суворово, от Повеляново, от Добрич, но на този етап без резултат. Да я намеря, поне да знам, че е жива!"
Полицията издирва трите момичета.
"Проверяват се адреси, проверяват се местата, където друг път са пребивавали и издирването продължава", каза ст. комисар Атанас Михов – директор на ОД на МВР - Варна.
От полицията призовават, всеки който има информация за момичетата, да се обади на телефон 112 или в най-близкото управление на МВР.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Спортният бранд On не оправда очакванията с отчета си заради слабата потребителска среда
„Топливо“ ще продаде дела си в „Синергон Петролеум“ на "Синергон Холдинг" за до 2 млн. евро
Тайфур Хюсеин: Турция претендира за лидерство в Близкия изток чрез съюза от Мека
Унгария подава наказателна жалба за разходите на Орбан в социалните медии
Starlink настъпва в Европа
Навръх годишнината от смъртта на баба Ванга: Какво предсказа пророчицата за 2026 г.
Пламна къща в Мъглиж, хеликоптер гаси пожар между Виноградец и Карабунар
Борисов за дрона край Кардам: Сериозна тема беше извъртяна в друга посока
Масло от Бял трън Силтона - български производител с над 20 години опит
Левски няма да продава звездите си, очакват се по-скоро нови попълнения
Барселона набеляза Лаутаро Мартинес за алтернатива на Хулиан Алварес
Най-полезният трансфер на Реал мина тихомълком! Моуриньо получи „Хоселу 2.0“
След Меси и Ямал: 5-те нови таланта на Барселона, готови за големия пробив
Хулиан Алварес срещу Атлетико: Как се стигна до трансферната война
ЛеБрон и Фили откриват новия сезон в НБА
Трапезата за Голяма Богородица
Венера е във Везни: 5 зодии с повече щастие и късмет до 10 септември 2026
Бързо почистване преди пристигането на гости
Ортопедът д-р Росен Георгиев: Когато загубим мускулен тонус, често се появява дискова херния
Димитър Бербатов: От страх да не успея, съм успял
Погача за Голяма Богородица
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Дехидратация в детска възраст – една от най-големите опасности в летните месеци
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Безплатни прегледи за рак на гърдата в Разлог
Пациентски организации оспорват прехвърлянето на регионалните картотеки на медицинска експертиза да преминат от РЗИ към НЕЛК
Как да се възстановим след интензивна тренировка?
Над 74 хил. украинци са под закрила у нас
Българският митрополит Йосиф изчезна в Ню Йорк, откриха го в болница
Радев: България има потенциал да се утвърждава като регионален център за иновативна медицина
15 месеца след Маринов: Почина вдовицата на убития българин в Газа
Филип Буков и Брояна Братоева ще водят Празника на Варна
От утре: Влизат в сила нови правила за опаковките