Близки, приятели и колеги изпращат бизнесмена и преподавател по корпоративна сигурност и антитероризъм Алексей Петров, предаде БГНЕС.
На поклонението присъстват хора от всяка една сфера: колегите на Петров от “Лев Инс”, председателят на Съюза за стопанска инициатива Кузман Илиев, политологът Стойчо Стойчев, Кристиян Бойков, посланици, Златомир Иванов - Баретата, бизнес дамата Ваня Червенкова и дъщеря ѝ, политикът Александър Паунов от БСП, бизнесменът Пламен Бобоков, адвокатите Ина Лулчева и Лъчезар Таков.
Алексей Петров e бизнесмен, политик и преподавател, експерт по корпоративна сигурност и антитероризъм. Изпълнителен директор е на Съюза за стопанска инициатива. Роден е на 23 април 1962 г. в Бабинци, Тетевенско. Завършва милиционерското средно училище в Пазарджик през 1981 г. Работи 8 г. в силите за сигурност и в силите за антитероризъм до началото на 1990 г. На 15 август 2002 г. е извършен неуспешен атентат срещу него.
През 2009 г. Петров е обявен от тогавашния вътрешен министър Румен Петков за дългогодишен секретен сътрудник на контраразузнаването, после и на ДАНС.
На 10 февруари 2010 г. е задържан и обвинен за лидер на престъпната група „Октопод“, занимавала се с рекет и изнудване. През октомври същата година е пуснат под домашен арест, а обвиненията са намалени до рекет и изнудване срещу 2 лица от 1998 и 2000 г. Преподава в УНСС от края на 1990-те години. Защитава докторска дисертация по проблемите на фирмената сигурност в Специализирания научен съвет на Академията на МВР.
Алексей Петров е бил щатен служител в Държавна сигурност, управление VI, направление „Т“.
На 7 юли 2011 г. е издигната кандидатурата му за президент от група граждански сдружения и от Инициативен комитет „Единение и екипност“.
Алексей Петров бе убит на 16-ти август в столичния квартал "Драгалевци", докато се е разхождал заедно с дама в района на лифта. Все още се разследват версиите за убийството му. Срещу бизнесмена в миналото имаше два опита за атентат - един през 2002 г. и един през 2015г.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Инфлацията и потребителските цени ще са на фокус през седмицата у нас
Изострянето на конфликта около Ормузкия проток тласка цената на петрола нагоре*
Игралният „Смелата Ваяна“ разочарова с дебюта си в САЩ
САЩ подновиха ударите срещу Иран, двете страни оспорват статута на Ормузкия проток
Смъртта на сенатор Линдзи Греъм оставя Украйна без ключов съюзник в Белия дом
Как да се инвестира на пазарите, когато кризите никога не свършват?
Апелативният съд в Бургас решава съдбата на арестувания директор на ВиК
Сметната палата даде на КОНПИ Татарова от НДК, шефа на болницата в Монтана и директор на гимназия
Лоша новина за Левски! Потенциалният съперник направи требъл
Разкриха как Боримиров е бил шута на Карл Фабиен от Левски
Меси: Аржентина продължава да прави невероятни неща
Роналдо ли е виновен? Бернардо Силва проговори след отпадането на Португалия
Левски счупи трансферния рекорд! Над 4 млн. евро за новите попълнения
Левски е на крачка от нов трансфер. Подписва с национал на Сърбия
Кростини с мортадела – италианско предястие
Рецепти за смутита, балансиращи хормоните
5 неща, които е хубаво да направим по време на новолуние
Как правилото 7:1 може да удължи живота ни
Нумерологична прогноза за 13 юли
Телешко с хрупкави картофи и печени зеленчуци
Тъжна вест: Отиде си още един любим актьор
Над 10 000 са жертвите на рекордните горещини в Европа
Трети опит на Москва да смени ръководството на СОК „Камчия“
Шаман подари ритуалните си дрехи на музея във Варна
Хиляди варненци започват седмицата "на сухо"
Хороскоп за 14 юли 2026
Учени предлагат иновативен метод за защита на космически кораби от слънчеви изригвания
Разкрита е мистерията с масовата смърт на морски обитатели в Австралия
Японската стратегия „Ноетра“ до 2040 г.: 10 млн. робота в 18 индустрии
Откриха възможна връзка между тъмната материя и неутрино
Възможно ли е съзнанието на извънземните да е коренно различно от нашето?
Над 80 мистериозни същества, живеещи в пълен мрак, откриха в Австралия