"Къро сигурно си е имал достатъчно грехове и поводи да се случи това нещо. 100%, защото за да отидат в една държава на хиляди километри от тук, да те намерят и по този начин да се извърши убийството... Аз съм говорил с хора, които са живели там, и казват: "Това е невъзможно, ако не са техни вътрешни хора, които да са направили това нещо". Това разказа президентът на футболния "Славия" Венцеслав Стефанов за убития преди месеци в Кейптаун Красимир Каменов - Къро.
"С 20-30 души охрана ходеше. Купи къща до резиденцията на премиера на България. Те седят трима души пред резиденцията, а пред неговата - 30", каза Стефанов в ефира на БНТ.
От българските политици най-много уважавам Ахмед Доган, призна Стефанов.
"Нямам никакъв политически опит, а и не искам, защото политиката разделя приятелите. Трудно някой спортист или човек, доказал своите качества в миналото, ще намери място в сегашния политически живот, защото повечето от достойните хора се оттеглиха, не искат да бъдат свидетели на такива пазарлъци и договорки", каза Стефанов и призова управляващите да се съобразяват с нуждите на хората, а не със собствените си
Той засегна и темата за помощта на Алексей Петров при съставянето на кабинета "Денков" и се пошегува дали е помогнал с каратето. Според него той само е гонил собствените си интереси там, а ролята му е била преекспонирана.
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов "държи на къс повод" Кирил Петков и Христо Иванов, смята Стефанов. Той самият, за да бъде избран отново за премиер, ще трябва да си "посипе главата с пепел", но било възможно.
Като "истински генерал" и "мъж" той определи президента Румен Радев. Не подкрепя идеите за демонтиране на Паметника на съветската армия и смяната на националния празник 3 март.
"Да е жив и здрав. Момчето събра сили и се върна, може би защото разчитайки на съдебната система, на главния прокурор... Сега ще видим има ли промяна", коментира той завръщането у нас на бизнесмена Васил Божков. Според него той знае как може да се защити, къде са му слабите места и има гаранции за завръщането си. Нямало обаче опасност за живота му у нас.

Икономическото влияние на „Евровизия“
Лидерите на тюркските страни гледат към цифровизацията и новите търговски пътища
Атака с дрон е причинил пожар в атомна електроцентрала в ОАЕ
Кадър на деня за 17 май
Зелената енергия изглежда „имунизирана“ за шокове като този около Ормузкия проток
Папа Лъв XIV създава комисия по изкуствен интелект
Времето в понеделник: Облачно с превалявания и температури до 23 градуса
Хороскоп за 18 май: Шанс за изяви и нови преживявания за зодиите
Самооценката: Как влияе на живота ни и как да я укрепим
Рецепта от тефтера на баба: Сочен сладкиш с домашно сладко
Проф. Аспарух Илиев: Всички новини в Германия започват с Дара и България
Спортът по телевизията днес, 18 май
Мачовете по телевизията днес, 18 май
Технически проблем спря Верстапен от победа в легендарно състезание
И скандален рефер не спря Барса за велик рекорд!
Това е категорична игра с ръка, беснее босът на Форест
Локомотив пак удари Рилски, ще има 5-и мач
Нумерологична прогноза за 18 май
Кюфтета със сос и ориз
Ходене за отслабване – достатъчни ли са 10 000 крачки
"Бангаранга" на всички. Много ви обичам!" – първи думи на DARA при посрещането в София
Дневен хороскоп за 18 май, понеделник
Посрещаме DARA на летище „Васил Левски“ след триумфа ѝ на „Евровизия 2026“
САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
България посрещна DARA (ВИДЕО)
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Патент за дистанционно управление на човешки клетки предизвика спекулации