През последните дни в платформата на Helpbook.info получихме разнообразни сигнали от цялата страна. Ще ви запознаем с някои от тях.
Наш потребител от Габрово се оплака от състоянието на тротоар до голям булевард в града. Изтърбушени плочки и неравности представляват опасност за преминаващите, както е видно от изпратените снимки. Купчини несъбрани листа мухлясват още от есента, а зелените площи в близост се ползват за паркинг. „Много моля да се предприемат мерки, така както ние скоро ще предприемем плащането на данъците си“. (целият сигнал тук)
Възмутена майка отправи искане към БАБХ за извършване на проверка по конкретния случай: „Закупих форнети с топено сирене за дъщеря си за закуска. След като стигнахме до училището на дъщеря ми, видяхме че в една от форнетите вътре има мухъл след като вече беше изяла 2 форнети. Пускаме сигнал тук, но ще направим всичко възможно това да не остане безнаказано.“ Хранителният обект се намира в подлез на метростанцията в столичния квартал Овча Купел. (целият сигнал тук)
Пред новооткрито заведение на централна софийска улица собственикът се разполага на тротоара както намери за добре, като по този начин възпрепятства движението на пешеходци, особено на хора в неравностойно положение. (целият сигнал тук)
Наш потребител от модерния напоследък столичен квартал Кръстова вада се оплака от непрестанен шум и системно нарушаване на спокойствието му: „Има един имот в съседство, който има някаква стара постройка и нещо като градина. Явно отглеждат нещо. Чуват се кучета непрекъснато и денем и нощем. Супер силен лай, но особено вечер. Непрекъснато са навън тези кучета и е ужасно. Моля да се вземат мерки, защото не можем нито да спим, нито да си отворим прозореца“. (целият сигнал тук)
С останалите сигнали можете да се запознаете в платформата на Helpbook.info, където можете да подадете оплакване към отговорните институции, които да предприемат действия по решаване на проблема и да бъдете уведомени писмено за предприетите мерки.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Петролът поевтинява, докато САЩ засилват опитите за прекратяване на войната в Иран*
Иран отрече твърденията на Тръмп за преговори, САЩ изпращат подкрепления в Близкия изток
Deutsche Bank: Войната в Иран може да създаде петроюана
Русия може да е тествала нови дронове в рекордна атака за денонощието по Украйна
Wall Street не повярва на уверенията за прогрес в преговорите между САЩ и Иран
Кога ще се произнесе КС за България в Съвета за мир на Тръмп
Руски дрон удари комина на електроцентрала в Естония
Благовещение е - задължителни ястия за трапезата на празника
Иран към САЩ: Няма да има сделка – нито сега, нито някога
Младеж е загиналият в катастрофата между ТИР и кола край Садово
Тухел с план как Англия да действа на Мондиал 2026
Интер вади 50 млн. евро за френски национал
На „Колежа“ решиха! Ботев Пд „пенсионира“ Неделев
Веласкес с любопитен ход в Левски
Левски няма да изгони нов при едно голямо условие
Всички резултати и класирания в НХЛ
Какво се прави на Благовещение
Кой празнува на Благовещение
Нумерологична прогноза за 25 март
Таро карта за 25 март, сряда
Дневен хороскоп за 25 март, сряда
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Рекорден брой участници посреща Варна за Националния детски фолклорен конкурс
Без вода остава един район във Варна днес
Горивата у нас продължават да поскъпват, има спад на потреблението
260 евро ще получи член на СИК в секция извън България, 335 - за председател
Черно море не се затрудни срещу Левски и излезе начело в НБЛ
Дебатите преди изборите започнаха: Какво казаха партиите за доходите на българите?
Първият космически кораб с ядрен двигател ще полети към Марс през 2028 г.
НАСА превзема Космоса: Агенцията с нови инициативи в посока Луната и Марс
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция