Днес по обяд специализиран медицински екип е заминал за Солун, за да транспортира български гражданин в тежко здравословно състояние, съобщи пресцентърът на здравното министерство.
Очаква се пациентът да е в София около 22 часа тази вечер.
Гръцките власти са сигнализирали по горещия телефон в Изпълнителната агенция по трансплантации за 19-годишен младеж с чернодробна криза в резултат на остра форма на хепатит Б.
Пострадалият е работил на остров Корфу, откъдето е бил изпратен в Националния център по трансплантации в Солун.
Младежът спешно се нуждае от трансплантация на черен дроб.
По указание на министъра на здравеопазването проф. Анна Мария Борисова е създадена организация за транспортирането на българския гражданин от Солун до София. Координацията по транспортирането на българския гражданин е поета от Агенцията по трансплантации.
Уведомен е българският консул в Солун Лъчезар Иванов, който е в постоянна връзка с гръцките власти и оказва необходимото съдействие за осигуряване на медицинската документация.
Транспортират спешно от Солун 19-годишен българин с чернодробна криза
Младежът получил усложнения заради хепатит
22.08.2010 | 15:41 ч. Обновена: 07.05.2025 | 02:05 ч.
32

Снимка: БГНЕС
Напиши коментар
Към коментарите
Новини
-
Посещението на Си в Русия усложнява ухажването на Европа от страна на Китай
-
Нов украински дрон може да сваля руски изтребители във въздуха
-
Петър Петров: Ще искаме вот на недоверие заради фалшивия бюджет
-
След дълго чакане: Черен дим оповести, че няма избран папа
-
Тръмп загатна за „много голямо“ съобщение, какво би могло да бъде то?
-
Градушка с големина на орех падна в няколко района
-
Путин обвини България и Румъния за войната в Украйна
-
Украински граничари са помагали на бягащи от мобилизация срещу $15 000
-
Тръмп се отметна: Сега не е подходящото време за връщане на Русия в Г-7
-
Израел напълно унищожи международното летище на Йемен
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата