Въпреки че и Москва, и Вашингтон са склонни да разрешат ситуацията в Украйна, предстои им много работа по технически въпроси, каза говорителят на Кремъл Дмитрий Песков в отговор на въпрос на репортер на ТАСС.
Когато беше помолен да коментира изявленията на президента на САЩ Доналд Тръмп относно контурите на мирно споразумение, Песков каза: “Двете страни явно желаят да вървят към мир и те наистина споделят общо разбиране тук. Като цяло много аспекти на мирния процес със сигурност ще трябва да бъдат разгледани.
Руският президент Владимир Путин е провел най-малко два телефонни разговора с Тръмп, както се съобщава от Кремъл, през февруари и март. Разговорите бяха съсредоточени върху действията за възстановяване на отношенията между Русия и Съединените щати, като двамата лидери обсъдиха и усилията за разрешаване на украинския конфликт. Москва подкрепи инициативата на Вашингтон за прекратяване на огъня, включително в Черно море, но каза, че някои важни въпроси ще трябва да бъдат решени.
Днес саудитската столица Рияд е домакин на поредния кръг от руско-американските преговори. Председателят на комисията по международни въпроси на Съвета на федерацията Григорий Карасин и съветникът на директора на Федералната служба за сигурност (ФСБ) Сергей Беседа представляват Русия на преговорите за възобновяване на черноморската зърнена инициатива.
Черноморската инициатива, известна още като сделката за зърно, имаше за цел да осигури безопасен коридор за износ на украинско зърно от черноморските пристанища и също така да облекчи износа на руски селскостопански продукти и торове. Въпреки това, по-голямата част от украинското зърно беше отнесено в европейските страни, противно на споразумението, докато основната цел на сделката - осигуряване на доставки на зърно за нуждаещите се страни - така и не беше постигната. Освен това ангажиментите към Русия не бяха изпълнени, което накара Москва да се оттегли от сделката през юли 2023 г.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
S&P 500 приключи сесията с лек ръст преди изтичането на ултиматума на Тръмп към Иран*
Пакистан поиска от Тръмп двуседмично удължаване на ултиматума към Иран
В. Симов: До месец след края на войната при цените на горивата ще има облекчение
Цената на сорта Брент удари рекордните 144 долара за барел на ключовия физически пазар
Жилищният пазар у нас се пренастройва към умерени темпове на ръст
Новият граничен пункт между България и Северна Македония получи одобрение от МОСВ
Кога и защо да спадаме налягането в гумите?
Строителна техника и камиони в Драгалевци: Шум, мръсотия, прахоляк
Боядисването на яйца за Великден - какво символизира всеки цвят
Неочакван късмет за 3 зодии на 8 април
Ползите от пилешкото месо за мускулите и успешното отслабване
Янис би близо до преминаване в тим от Флорида
Везенков и Дорси наказаха брутално Реал Мадрид
Барселона - Атлетико Мадрид
Позабравен герой зарадва Арсенал! Кай Хаверц шокира Споргинг в края
Байерн превзе Мадрид, но Реал остана в играта
Радост за ЦСКА или Левски? Разкриха рефера за Вечното дерби!
Дневен хороскоп за 8 април, сряда
10 рецепти за вкусен козунак за Великден
Хубавото се подрежда за 3 зодии след 7 април 2026
Къде започваш: от дизайнерския план или от материала?
Какво символизират цветовете, с които боядисваме великденските яйца?
5 храни, които да премахнете от менюто си, ако сте 40+
Тъжна вест! Почина Мирча Луческу
Черно море победи Славия в Елитната до 17 години
Демонстрираха системата за компютърна обработка на изборните резултати
Курсанти от ВВМУ се обучават на кораб „Св. св. Кирил и Методий“
Белият дом: Само Тръмп знае какво ще предприеме към Иран
Превозвачите и управляващите се разбраха, протести няма да има
НАСА: Има голям шанс извънземните да съществуват
Екипажът на „Артемида II“ не сдържа сълзите си над обратната страна на Луната (+снимки)
Планетата е пренаселена: Идеалният брой хора е 2,5 млрд., сочи ново проучване
Революционни слънчеви панели генерират енергия както от слънце, така и от дъжд
Астрофизикът Ави Льоб с нова теория: Комета може да има изкуствен произход
Магнитни бури през април: Какво да очакваме от Слънцето