"Продължаваме промяната" не е отблъснала протегната ръка на "Демократична България", а задълбочените анализи са показали, че електоралната енергия може да бъде мобилизирана най-ефективно чрез отделно явяване на изборите. Това каза в студиото на "Денят започва" бившият зам.-министър на финансите Андрей Цеков от ПП.
"ДБ и ПП бяха един изключително добър тандем в предишното управление и те ще продължат да бъдат добър и ефективен тандем в рамките на едно последващо реформаторско мнозинство в рамките на следващия парламент. Решението за изборната стратегия беше взето вчера на национален съвет на ПП, като то почива както на практически, така и на концептуални съображения. Взето е след дълги и задълбочени анализи. Те показваха, че двете партии имат отчасти покриващ се, но отчасти различаващ се електорален потенциал и в този смисъл електоралната енергия може да бъде мобилизирана по най-добър и най-ефективен начин в името на едно бъдещо реформаторско мнозинство, именно чрез отделно явяване на изборите", каза Андрей Цеков.
ПП имаме увереност, че бихме могли да завоюваме първо място в предстоящите избори, дори като самостоятелна партия, каза той.
По думите му това, което е важно в следващия парламент, е да има стабилно парламентарно мнозинство, за да бъдат избегнати последващи спирали от предсрочни избори и политически избори и да бъдат реализирани широкоспектърните реформи.
Легитимността за управление се дава за концепции, концепцията за една променена България е споделена на този етап най-малко от три политически сили, каза Цеков.
Той потвърди, че обединение на парламентарни групи е обсъждано като принципна концепция, но е рано да се направят заключения дали това би бил подходът в едни следващ парламент.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Rolex вдига глобалните цени на златните си часовници
Рекордни премии на Мондиал 2026: Световният шампион ще спечели 50 млн. долара
Френският стартъп Mistral AI води преговори за набиране на около 3 млрд. евро
„Стара планина холд“ разпределя дивидент в размер на 3,34 млн. евро
Антон Костадинов: Договорите между вериги и доставчици трябва да бъдат видими
IPO-то на SpaceX – „Купи слуха, продай факта“
Рецепта за тесто за диетична пица
Късна емисия
Григор Димитров победи Циципас в грандиозно тенис шоу пред 11 000 души в София
НА ЖИВО: Канада – Босна и Херцеговина 0:1, шок за домакините
Ще има ли бомбастичен трансфер? Янев реши за Десподов
ЦСКА с исторически ход
Пропада огромен трансфер на Левски в последния момент
Левски с важна новина
Левски пред трансферен удар за 2.5 млн. евро: Взима "мозъка" на Астана
Дневен хороскоп за 13 юни, събота
30 цитата на Уейн Дайър, които ще направят деня ви по-добър
Класика за вечеря: Пилешко с гриловани зеленчуци
Орехов щрудел по австрийска рецепта
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от филма „Играта на играчките 5“
10 трика, с които да избегнем пигментацията през лятото
Глобите за телефон зад волана не работят
Глобиха няколко фирми за бързи кредити
Евростат: Eдва 41% от родните фирми залагат на онлайн присъствие
Европейска държава въвежда режим на тока заради електромобилите
ЕЦБ: Дръжте кеш у дома за кризи
Китай: Чужди разузнавания шпионират с костенурки и риби
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
Опровергано: Пирамидата в Индонезия не е толкова стара, колкото се твърдеше
SpaceX излиза на борсата с най-голямото първично публично предлагане в историята
Астрономи са напът да разрешат мистерията на „малките червени точки“
Рядка акула-гоблин бе заснета на изумителна дълбочина в океана
Рекордна жега може да повтори катастрофата от 1877 г. и да погуби 4% от населението на Земята