От “Продължаваме Промяната”, “Демократична България”, “Спаси София” и гражданската организация “Екипът на София” представиха кандидатите си за районни кметове на столицата. В края на юни формациите обявиха, че тяхната обща кандидатура за кмет на София е Васил Терзиев.
Преди представянето им Васил Терзиев отбеляза, че някои от кандидатите за районни кметове са нови лица, които тепърва навлизат в политическия живот. Доказани професионалисти, които се отдават на каузата на София. Хора, които се надяваме след четири години да погледнат назад и да бъдат горди от това, което са постигнали, каза Терзиев.
"Това е възможност да служите на нашето общество, възможност да се борите с проблемите на хората, обърна се Борис Бонев към кандидатите за районни кметове". Според него е много важно да не забравят кои са техните приоритети, "защото нито мащабните инвестиции в кварталите, нито честното и прозрачно управление, нито това София да бъде чист и зелен град не може да се случи без васшите усилия". "Моля ви да не забравяте, че срещу нас имаме един много коварен враг, който 18 години унищожава потенциалите на нашия град София и това е ГЕРБ", заяви Бонев. Той добави, че "те няма да се поколебаят да използват всеки инструмент да саботират вашата работа и да ви спрат към пътя към успеха", пише БТА.
Кандидат-кметовете на формациите, подкрепящи Васил Терзиев по райони:
"Средец" - Трайчо Трайков
"Оборище" - Георги Кузмов
"Младост" - Ивайло Кукурин
"Студентски" - Еней Енчев
"Люлин" - Георги Тодоров
"Банкя" - Георги Атанасов
"Връбница" - Румен Костадинов
"Нови Искър" - Владислав Владимиров
"Овча купел" - Ангел Стефанов
"Красна поляна" - Димитър Петров
"Лозенец" - Константин Павлов
"Триадица" - Димитър Божилов
"Красно село" - Цвета Николаева
"Витоша" - Зарко Клинков
"Подуяне" - Кристиян Христов
"Искър" - Ясен Русев
"Изгрев" - Делян Георгиев
"Слатина" - Георги Илиев
"Панчарево" - Милена Алексиева
"Кремиковци" - Лилия Донкова
"Надежда" - Румен Димитров
"Илинден" - Емил Бранчевски
"Възраждане" - Станислав Илиев
"Сердика" - Момчил Даскалов
Петима от тях са районни кметове в София към момента – Константин Петров („Лозенец“), Георги Илиев („Слатина“), Трайчо Трайков („Средец“), Димитър Божилов („Триадица“) и Ангел Стефанов („Овча Купел“).
След представянето на кандидатите за районни кметове в отговор на журналистически въпрос Васил Терзиев уточни, че всеки един от тях е бил единодушно одобрен от формациите.
"Ние сме подготвени за атаките. Не сме очаквали цветя и рози, да ни посрещнат на червения килим и да ни дадат ключа към общината", каза Терзиев. Той добави, че инструменти на обединението са да мислят смело, както и какво искат да оставят, с кои хора да го реализират и да обвържат идеите си с инструментариум. "Нас ни избират да управляваме, не просто да влезем през прага на "Московска", посочи още Терзиев. Борис Бонев отбеляза, че през следващите четири години ще трябва да се справят с наследството на ГЕРБ. По думите му след четири години хората ще ги преизбират. Имаме по-силни кандидати, които да подкрепим, каза Терзиев, попитан защо от обединението не са издигнали двама досегашни кметове на райони на София. От обединението заявиха, че целят до края на месеца да обявят листата за общински съветници.

Apple на 50 години: Три продукта, които промениха начина ни на живот – и три, които не успяха
Запрянов: Самостоятелна отбрана извън колективната е непосилно бреме за икономиката ни
Войната с Иран прави американската икономика по-доминираща от всякога
Великобритания се опитва да убеди Anthropic да разшири присъствието си в страната
Сърбия е открила експлозиви до "Балкански поток" в близост до унгарската граница
Приходите на Foxconn за първото тримесечие скачат с близо 30%
Акция на МВР: Над 30 шофьори с алкохол и наркотици за денонощие
Костадинов: Време е да възстановим контрола над държавата
Няколко зодии ще получат съдбовно послание от Вселената на 6 април
"Таен клиент" разкри незаконна търговия с лекарство за пчели
Митрополит Киприан и Старозагорската опера с мащабен концерт за Великден
Обедна емисия
Тервел Замфиров стана държавен шампион
ВИДЕО: Манчестър Сити – Ливърпул
Ясно е срещу кои нации излизаме на "Били Джийн Кинг Къп"
ВИДЕО: ПСЖ – Тулуза
Малдини за Скуадра адзура: Тотален разгром!
Разрив в Барса? Флик коментира гневния Ямал
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Астрофотографа Росица Димитрова от Варна впечатли НАСА
Гърцките хотелиери обмислят да се откажат от "ол инклузив-а"
Последен ден от благотворителната кампанията "Купи и дари" във Варна
Запрянов е категоричен: Не сме във война с Иран, НАТО ни пази
Великден в Йерусалим премина при засилена охрана и ограничения
Нова наредба въвежда ясно разграничение между "енергийно бедни" и "енергийно уязвими" групи
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация