В София ще се проведе първото изложение на британското образование Education UK.
На него ще бъдат представени 29 от най-добрите образователни институции на Острова - университети, колежи, училища и изпитни бордове.
Повечето от университетите и колежите, участващи в изложението, предлагат различни стипендии или схеми за финансиране на следването.
Желаещите да кандидатстват ще могат за първи път да научат най-важното за процеса на кандидатстване директно от организацията UCAS, чрез която се осъществява приема в университетите в Обединеното кралство.
На изложението ще се проведе директна видоеконферентна връзка с централата на организацията. Събитието е организирано от посолството на Великобритания в София и Британския съвет.
Според посланик Джонатън Алън висшето образование е един от най-важните активи на Великобритания.
“Ние предлагаме образование на световно ниво, което изгражда иновативни и предприемачески умения у младите хора“, обясни той.
Броят на българите, обучаващи се в британски университети, се е увеличил над 6 пъти след приемането ни в ЕС.
“Според данните, с които разполагаме, броят на българските студенти продължава да нараства всяка година“, заяви директорът на Британския съвет Любов Костова.
Паралелно със самото изложение, където всеки може свободно да разговаря с представители на участниците, ще се проведе и безплатна семинарна програма.
В нея са включени всички теми, които биха представлявали интерес за кандидат студентите или техните родители: Какви британски образователни и професионални квалификации са подходящи за различни цели, какво представляват различните тестове по английски и как да изберем най-подходящия, какви възможности за обучение по английски има в България и как можете да учите езика в Обединеното кралство, какъв е животът там от гледната точка на студента.
Ще има и специални презентации на 3 от най-известните университети – University of Reading, University of Warwick и University of East Anglia.
Изложението ще се проведе на 29 март, от 11:00 до 20:00 часа в столичния хотел “Шератон“, зала Роял. Входът е свободен.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 23 август
Зукърбърк се опитва да изиграе „доброто момче“ на АІ, но вероятно без успех
Проливните дъждове в Бразилия тази година правят чашата ароматно кафе по-скъпо
Eni планира първата си термоядрена централа в Европа до 40-те години на века
Paramount и щата Калифорния ще проведат разговори по придобиването на Warner Bros.
Иран обяви нови залежи от над 210 млрд. куб. м природен газ
Часът на закуската е решаващ за продължителността на живота?
Китайски родители плащат крупни суми, за да изпратят децата си в "лагери на лишенията"
Дефицит на внимание: Защо кратките видеа уморяват мозъка
Състоянието на норвежкия крал Харалд V се влоши
Спалети смъмри Коло Муани: Трябва да вкарва голове
Едно на мъка! Юве изпусна много, но би Фрозиноне
Септември тресна с 1:0 ЦСКА 1948
Холанд е като Рапунцел - загуби силите си
Трент за обидите в Ливърпул: Боли ме
Голяма драма! Дузпа в края спаси Ливърпул срещу Нюкасъл
Таро карта за 24 август, понеделник – Паж чаши
Дневен хороскоп за 24 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 24 – 30 август 2026: Успехи за Стрелеца
Италианска бисквитена торта с маскарпоне
3 зодии с повече късмет в седмицата от 24 до 30 август 2026
Седмична таро прогноза за 24 – 30 август 2026
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
Италиански град забрани велосипедите
Русия отзова посланика си в Лондон
Хороскоп за 24 август 2026
От синдикат "Образование" се обявиха против започване на учебната година на 14 септември
Волейболните националки загубиха от Гърция на европейското
Зеленски очаква 30 милиарда евро от ЕС за отбраната на Украйна