На 9 юли всички училища с прием след завършен седми клас отчитат броя на записалите се ученици и броя на незаетите места след втория етап на класирането, съобщиха от пресцентъра на Министерството на образованието и науката.
От МОН уточняват, че до края на днешния ден на сайтовете на регионалните инспекторати по образованието и в училищата-гнезда ще бъдат обявени свободните места за третия етап на класирането след седми клас.
От 10 до 14 юли, без събота и неделя, в училищата-гнезда ще се приемат заявления за участие в третия етап на класирането за прием след седми клас. В заявленията трябва да се вписват само паралелки, за които има обявени свободни места. От МОН препоръчват на учениците и на техните родители да напишат повече желания, за да има по-голяма вероятност седмокласниците да бъдат класирани.
При подаване на заявлението за участие в третия етап на класирането се представят оригиналът и копие на удостоверението за завършен седми клас, служебната бележка за оценките от успешно положените приемни изпити и медицинско свидетелство за здравословно състояние /за прием в професионалните паралелки и в профилите "Изкуства" и "Спорт".
Заявления учениците може да получат от училищата-гнезда или да ги изтеглят от сайтовете на регионалните инспекторати по образованието.
До 16 юли ще се обявяват списъците с учениците, приети на третия етап на класирането. Записването на приетите при третото класиране ученици е от 17 до 20 юли, включително, без събота и неделя.
След отчитане на записалите се ученици и незаетите места след третия етап на класирането, паралелките, които са под минималния брой - 18 ученици, ще се закриват. Учениците от закритите паралелки ще се пренасочват по последващите им желания от заявлението.
До 28 юли директорите на всички училища с прием след завършен седми клас трябва да създадат организация за попълване на незаетите места след третия етап на класирането.
До 31 юли се утвърждава осъщественият план-прием със заповед на началника на съответния регионален инспекторат по образованието, посочват от МОН.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Dow Jones нарасна с близо 400 пункта, S&P 500 прекъсна тридневната си серия от спадове
Надценените имоти трудно намират купувач, атрактивните се продават бързо
С промени за минималната заплата и трудовия стаж: ресорната комисия обсъжда Бюджет 2026 над 9 часа
Как се създава силен отбор по химия?
Тръмп: САЩ изобщо не са приключили с Иран
С над 10,6 млн. евро ще подпомагат интермодални оператори у нас
Сьомга или телешко месо: Кое е по-добре за кръвната захар?
Кризата в Европа слага край на легендарни модели коли
Късна емисия
Рецепта за хрупкави соленки с кашкавал и кисели краставички
Елитен английски съдия прекрати кариерата си
Трагедия! Почина олимпийски шампион
Треньорът на Университатя се скъса да хвали Левски
Ясни са победителите в играта "Прогнозирай резултатите – Световното първенство по футбол 2026г.“
Съпругата на Меси със силно послание към любимия си + СНИМКИ
Закана: Новият бразилец в Лудогорец с първи думи
Таро карта за 22 юли, сряда – Императрицата
Дневен хороскоп за 22 юли, сряда
Какъв колега сте според зодията? Звездите разкриват силните и слабите страни на всеки знак
3 зодии с късмет в сезона на Лъва от 22 юли
Трапезата за 25 юли – Света Анна
Изберете късметче и вижте какво ви очаква през август
Нов 3D атлас показва човешкия мозъчен ствол клетка по клетка
Кога акупунктурата има смисъл: лекарски поглед към болката, стреса и баланса в тялото
Проучване проверява дали лекарства за отслабване са съвместими с химиотерапия
Липодерматосклероза – кожни промени при хронична венозна недостатъчност
МУ-Варна обяви второ класиране за специалностите „Медицина“, „Дентална медицина“ и „Фармация“
Лятна SOS аптечка: кои хомеопатични средства да вземем на почивка?
По-малко катастрофи? Пътищата са добри само в 1/3 от общините
111 г. отбеляза румънка - най-възрастният човек на Балканите
Ормузкият проток разкрива бавната смърт на глобалните общи пространства
Сезонната депресия през лятото: Когато жегите влияят на психичното здраве
След проверка: Спагети в ресторант в Монте Карло излизат €18, в София – €25
Науката зад „Одисея“: Какви реални явления може да са вдъхновили Омир