Служебният кабинет стриктно се придържа към действащото изборно законодателство и последователно работи за организирането на честни и прозрачни избори, заяви министър-председателят Димитър Главчев на среща с председателя на борда на директорите на "Transparency International" Франсоа Валериан и изпълнителния директор на българското представителство на организацията, Асоциация "Прозрачност без граници", Калин Славов.
Премиерът Главчев изтъкна международния престиж на организацията и приветства проактивното й отношение към прозрачността на изборния процес. 2024 година е белязана от избори в световен мащаб, за нас важен въпрос е администрирането на вота, посочиха от „Прозрачност без граници“.
Министър-председателят беше категоричен, че каквото зависи от служебното правителство, ще бъде свършено по най-добрия начин.
Борбата с корупцията беше друг акцент в разговора в Министерския съвет. Премиерът открои възможностите за още по-тясно сътрудничество в рамките на Националния съвет по антикорупционни политики и Гражданския съвет към него. Министър-председателят и представителите на „Прозрачност без граници“ бяха единодушни относно значението на активното взаимодействие между институциите, неправителствения сектор и гражданите.
От „Прозрачност без граници“ изказаха поздравления за пътя, по който България се движи към ОИСР, където интегритетът е също съществен аспект. Премиерът Димитър Главчев отбеляза, че след срещата му с генералния секретар на ОИСР Матиас Корман в Париж, страната ни за първи път има конкретен срок за присъединяването си към Организацията за икономическо сътрудничество и развитие.

Луис де Гиндос: ЕЦБ е нащрек за вторични ефекти от войната в Иран
Какви са пречките пред внедряването на AI в бизнеса?
ЕС крие чувствителна информация от Унгария, опасявайки се да не стигне до Кремъл
Задълбочаването на конфликта в Близкия изток срина азиатските пазари
Цената на петрола ще държи под тревога пазарите и тази седмица
Водещият профсъюз в Япония постигна ръст на заплатите с над 5% за трета поредна година
БАБХ иззе над 220 кг млечни продукти, яйца и колбаси на "Капитан Андреево"
2 евро за литър бензин? Ценовият шок при горивата продължава успоредно с войната
Заведенията искат 9% ДДС заради цените и конкуренцията
Жена загина в катастрофа на "Тракия" край Нова Загора
Нумерология и интуиция: Родените на тези дати усещат всичко
Куриоз: Гасперини остана без глас и не успя да говори след мача
Огромен интерес! Борци от 24 държави идват на "Дан Колов - Никола Петров"
Нюкасъл пое отговорност, ще разкрива свои расисти
Георги Градев се подигра с Георги Иванов-Гонзо
Разкриха какво липсва на ЦСКА
Сабаленка гази в Маями, продължава защитата на титлата си
Цветно настроение в пролетния маникюр (+Снимки)
Етнолог: Трапезата е била свещено нещо за старите българи
Какво се прави на Благовещение
20 гениални домашни трика, които всяка жена трябва да знае
Торта Капрезе с бял шоколад и бадемово брашно
Нумерологична прогноза за 23 март
В САЩ: Откриха опасна дрога в детски кукли
Самолет се заби в пожарна, има загинали! (СНИМКИ/ВИДЕО)
Паспортните служби ще съдействат на гражданите, без валидни документи, да упражнят правото си на вот
Брутално: 17-годишен вратар е в болница след ритник в главата (ВИДЕО)
Семейство от Варна поднови брачния си обет след 50 години съвместен живот
80 души са загинали във "войната" по пътищата у нас за по-малко от 2 месеца
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.
Древна делта, открита под повърхността на Марс, ускорява търсенето на живот
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята