До днес избирателите български граждани, с регистрирани постоянен и настоящ адрес в различни населени места на територията на България, могат да подадат писмено искане до общинската администрация по настоящия си адрес, за да бъдат вписани в избирателните списъци на секцията по регистрирания им настоящ адрес, съгласно хронограмата за вота „две в едно“ на 9 юни на Централната избирателна комисия (ЦИК).
При подаване на едно заявление за вписване в избирателен списък по настоящ адрес, избирателят се вписва и в двата списъка (за гласуване за членове на Европейския парламент и за гласуване за народни представители), ако има избирателни права и за двата вида избори.
Заявлението за гласуване по настоящ адрес може да бъде подадено и по електронен път през интернет страницата на Главна дирекция „ГРАО“ в МРРБ: https://regna.grao.bg/
Днес изтича и срокът, в който избирателите с трайни увреждания, които не им позволяват да упражнят избирателното си право в изборното помещение, могат да подадат писмено искане (Приложение № 30-ЕП или Приложение № 31-НС от изборните книжа), за да бъдат вписани в избирателните списъци за гласуване с подвижна избирателна кутия.
Заявлението се подава до съответната общинска администрация по постоянния адрес/адрес на пребиваване за гражданите на друга държава-членка на ЕС или по настоящия адрес (когато е подадено заявление за гласуване по настоящ адрес и избирателя е вписан в избирателния списък по настоящия му адрес), по следните начини: в общинската администрация, саморъчно подписано заявление, което може да бъде подадено от упълномощено лице или изпратено по пощата; електронно заявление през интернет страницата на съответната общинска администрация.
При подаване на електронно заявление не се изисква електронен подпис.
Имената на избирателя, подал заявление за гласуване с подвижна избирателна кутия, се заличават от двата избирателни списъка (за избори за членове на ЕП и за избори за народни представители) за гласуване по постоянен/настоящ адрес/адрес на пребиваване, посочва БТА.

„България Еър“ с обновено мобилно приложение за още по-лесно и удобно пътуване
Леденият морски маршрут, който сближава Китай и Русия
Продуктовите такси за електрически и електронни уреди ще бъдат намалени четирикратно
Собственикът на Sports Direct увеличи дела си в Hugo Boss до 48%
Tesla се готви да пусне Cybercab в действие още този месец
Руският бизнес е дарил 4,5 млрд. долара в бюджета
Като диваци сме на морето - спасители в Созопол припомниха "златните" правила на плажа
Задържаха дилър с над 600 грама наркотици в столичния кв. "Люлин"
Храм на 143 години събра жители и гости на великотърновското село Балван
Апел към властта за минималната заплата: "Забравяме за почивка, поне 1000 евро да стане"
Шишков сменя шефа на ВиК – Шумен заради проблемите с водата
Левски – АЕК Атина: Хулио Веласкес избра групата за мача
Манчестър Сити вади 100 млн. евро за 18-годишен
Феновете на Левски тръгват на шествие преди мача с АЕК, блокади в София
Милан се разделя със Сантяго Хименес
АЕК уреди голямата си звезда, плаши Левски с национал на Хондурас
БФС с важно решение за Левски
По какво се разпознават емоционално зрелите мъже?
Храни, които придават естествен блясък на кожата
Тест: Три пеперуди разкриват каква енергия се задава към вас
Сочна италианска торта с шоколад и кафе
Седмична таро прогноза за 17 - 23 август
4 неща, с които да привлечете потока на парите според фъншуй
Пресипнал глас през лятото - кога причината не е просто настинка?
„Александровска“ започва генна терапия за пациенти с булозна епидермолиза
Безплатни грипни ваксини за деца ще се поставят от 1 октомври
Защо вагиналните инфекции са по-чести през лятото?
Опасен ли е инструменталният аборт?
Как кортикостероидите повишават кръвната захар?
„България Еър“ с обновено мобилно приложение за още по-лесно и удобно пътуване
Валидира пощенска марка по повод 100 годишнината на ММФ „Варненско лято“
Иран: Спечелихме войната!
Между 25% и 30% е по-малък броят на пожарите тази година спрямо миналата
Безплатни и анонимни изследвания за ХИВ и хепатит във Варна
6 турци са сред 12-те пострадали при катастрофата с диво прасе край Бургас