Три възрастни жени са станали жертви на телефонни измами в Свищов, съобщиха от Областната дирекция на МВР.
Измамите са извършени по познатата схема за болен роднина, а пострадалите са дали близки описания на лицата, на които са предали парите.
Първата жертва на измамниците е 80-годишна жена от Свищов. Около 12,00 часа в сряда мъж се обадил на домашния й телефон. Обяснил, че дъщеря й се нуждае от спешна операция на крака, а лечението е на стойност 6000 лева.
Половин час по-късно пред дома на бабата дошъл непознат мъж, тя му предала 580 лв., а мъжът заявил, че отива да внесе парите в болницата. По-късно жената се свързала с дъщеря си и установила, че е жертва на телефонна измама.
Същия ден по същата схема са измамени още две възрастни жени от града. Едната, също на 80 години, предала на непознати сумата от 2760 лв., а другата жена, 77-годишна, дала 500 лева.
Мъжът, говорил по телефона с жените, се е представял като д-р Илия Попов или д-р Илия Димитров.
По трите случая са образувани досъдебни производства.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.