Пловдивският окръжен съд потвърди мерките за неотклонение "задържане под стража" за Тенчо Тенев и Веселин Кърпачев, задържани при акция "Гранатометите", съобщиха от съда.
Срещу тях е повдигнато обвинение, затова че Кърпачев е придобил, държал и предал на Тенев, 7 гранатомета, без да имат затова надлежно разрешение.
Веселин Кърпачев е държал без разрешение и голямо количество огнестрелни оръжия и боеприпаси.
Съдът намери, че са налице всички предпоставки, за да бъде взета най-тежката мярка за неотклонение, тъй като двамата могат да се укрият. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Dnes.bg припомня, че при операцията в края на юни разследващите откриха и картечният пистолет на бившия заместник вътрешен министър Здравко Зафиров.
Оказа се, че с подобни на задържаните гранатомети са извършени знаковите убийства на Георги Илиев и Поли Пантев.
Оставените в ареста бивш шеф на охраната в пловдивския затвор Веселин Кърпачев и собственик на стрелкови комплекс Тенчо Тенев ще трябва да отговорят на въпроса дали с гранатометите е трябвало да бъде убита друга знакова фигура от подземния свят.
Ако бъдат признати за виновни, двамата могат да получат до 10 години затвор.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.