Петима души са задържани с контрабандни цигари при спецоперация на благоевградските антимафиоти и гранични полицаи от ГПУ-Златарево.
Вчера униформените спрели за проверка джип Мицубиши Паджеро, който се движел по черен път от държавната граница в посока село Скрът, Петричко.
В джипа пътували петима души – петричаните М. Н. (30 г.) и А. В. (36 г.), 30-годишният Н. Г. и 41-годишният М. А. – и двамата от с. Яворница. Водачът на Мицубишито не предоставил документ за самоличност, нямал и свидетелство за правоуправление на превозното средство.
По-късно е установено, че зад волана стои 24-годишният петричанин В. Д.
На задната седалка и в багажното отделение на джипа униформените открили пет сезалови чувала. Във всеки от тях имало по един мастербокс с цигари с македонски бандерол.
Контрабандните цигари са иззети с протокол. Мъжете са задържани за 24 часа и по случая е образувано досъдебно производство.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.