IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Заловиха бракониери по време на балотажа

Те тръгнали за лов на дива свиня въпреки забраната

Заловиха бракониери по време на балотажа

Десетима бракониери са заловени от горската стража към Регионалната дирекция по горите – Бургас в деня на втория тур на изборите, съобщиха от Изпълнителната агенция по горите.

По сигнал на граждани, с помощта на специализирана техника за видеонаблюдение, проверяващите са наблюдавали част от територията на Държавно горско стопанство- Садово.

В неделя десет лица, пет от които с извадени и сглобени ловни пушки, се отправят към посочено място, където има уловена дива свиня на заложена примка.

Лицата водят със себе си и две ловни кучета. Екипът на подвижната горска стража обаче издебва подходящ момент и залавя бракониерите. Служителите веднага сигнализират в РУ "Полиция" - Сунгурларе.

На нарушителите са съставени 11 акта по Закона за лова и опазване на дивеча.

Задържани и предадени в полицията са пет ловни пушки и три примки. Уловеният дивеч е конфискуван.

Със заповед на министъра на земеделието и храните Мирослав Найденов ловуването бе забранено в деня на първи и втори тур на президентските и местни избори.

Единствено ловуването по линия на организирания ловен туризъм в тези дни бе позволено, тъй като има сключени договори и предварителни заявки.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата