След близо двумесечна работа полицаи са разкрили автора на брутално изнасилване в Приморско, съобщава МВР.
Разследването започнало, след като на 31 август по обяд в полицейското управление се появила 21-годишна чешка туристка. Тя била много разстроена, а тялото й било покрито със синини и рани. Младата жена разказала, че между 2 и 5 часа в Южния плаж на града е била брутално изнасилена и дала подробно описание на непознатия мъж. Криминалистите започнали работа по случая.
Чужденката пристигнала на почивка в България на 29 август, настанила се в частен хотел в Приморско, а в деня на престъплението, заедно с нейна приятелка отишли в заведение на плажа, където се запознали с въпросния мъж, представил се като Красимир. Той обяснил, че от около три месеца работи като шофьор в курортния град.
Малко по-късно издебнал удобен момент и докато младата жена била сама и достатъчно отдалечена от хорските погледи, грубо я сграбчил, ударил я по лицето и я повлякъл към близките храсти, където я изнасилил. Последвали и заплахи, но тя успяла да се отърве от нападателя и да побегне по плажната ивица, викайки за помощ.
Скоро мъжът я настигнал, съборил я на земята, влачил я и за пореден път я изнасилил, сипейки заплахи за убийство. Момичето обаче се изскубнало от ръцете му, отново побягнало и след дълго лутане открило хотела си.
Описанията на насилника са били разпространени в Приморско и Бургас, извършени били щателни проверки на лица от криминалния контингент, регистрирани за подобни престъпления, поискано е и съдействието на "Интерпол".
Установен и задържан е 26-годишният А.Х. от с. Трънак, община Руен. В него бил намерен мобилния телефон на пострадалата, събрани са и допълнителни преки доказателства. А.Х. е направил пълни самопризнания пред съдия от Районен съд - Царево. Работата по окончателното приключване на случая продължава.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Заловиха изнасилвач в Приморско два месеца след престъплението
26-годишният изнасилвач е прелюбодействал с чехкиня в края на август
07.11.2005 | 17:34 ч. Обновена: 01.08.2025 | 00:53 ч.
1

Новини
-
Някогашната гъвкава армия на Украйна е затънала в съветското вземане на решения
-
Аляска, идеалното място за амбицията на Русия да си възвърне отношенията със САЩ
-
Страдате ли от омазнен черен дроб и кои са сигналите?
-
Петър Витанов: Възможно е Росен Желязков да бъде издигнат като президент
-
Каква сделка може да се сключи на срещата между Тръмп и Путин и ще бъде ли трайна?
-
Единият от шофьорите в катастрофата, затворила "Тракия", е с 1,92 промила
-
За преговорите Путин-Тръмп за Украйна: Ако не си поканен на масата, си част от менюто
-
Катрин Зита-Джоунс: Никой не очакваше бракът ни с Майкъл да издържи
-
Руски удар по тренировъчен лагер е убил над 115 чуждестранни бойци в Украйна
-
Работници от Северна Корея: В Русия ни третираха като роби, казваха, че не сме хора
-
Паника в Източна Украйна, след като Тръмп обмисля идеята да даде части от нея на Русия
-
Подкрепата расте: 49,2% от българите са "за" еврото, 45,8% - против
-
Защо Аляска? Тръмп и Путин ще се срещнат на стратегическо място между САЩ и Русия
-
Путин ще се стреми да подкопае световния ред и да раздели западния алианс
-
Работници от Северна Корея: В Русия ни третираха като роби, казваха, че не сме хора
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата