Седем души са задържани в Перник при спецакция "Ветераните", при която беше разбита група за кражби на коли. Повечето от тях са криминално проявени.
Групата се е занимавала с кражби и препродажба на автомобили след промяна на регистрацията, съобщо пред журналисти Валери Йорданов, директор на СДВР.
В групата е имало три вида "дейности" - поръчители за автомобили, крадци и "майстори", които преправят колите, така че да не могат да бъдат открити. Задържани са осем автомобила, три от които са откраднати от София, по други три случая още се работи. Крадени са предимно коли среден клас, за които бързо се намира купувач.
Операцията е организирана по сигнал, получен в Трето столично районно управление. По оперативни данни през работилница в село Извор, близо до Радомир, са преминали 40-50 автомобила за около шест месеца. Прикриването на дейността се е осъществявало, като са били купувани МПС с тотална щета - тоест невъзстановими, но тяхната регистрация се е използвала при кражбата на коли.
Повдигнати са пет обвинения, закопчаните ще останат в ареста за 72 часа. Обвинението е за организирана престъпна група, членовете й са с "богато" криминално минало.
При задържането един от тях отсякъл: "Край, пенсионирам се вече, омръзна ми да ме хващате", каза директорът на СДВР.
На част от хората, купили коли от групата, може да им се наложи да ги върнат, смята Валери Йорданов. „Откраднатите автомобили са се продавали в страната, но не изключваме възможност назад във времето да са продавали в чужбина. След като си купуваш автомобил, който е три пъти под пазарната стойност, най-малкото се съмняваш”, каза още Йорданов. Според него не са използвани автокъщи за продажба и покупка на коли.
Задържаните седем души са автокрадците Ч.О. /32 г./- Омайски , И.Т. /43 г./ -Гибона и М.Г. /32 г./ от София, поръчителите на противозаконно отнетите коли – Н.Ч. – Чукашки , К.С. /47 г./ -Алф и двама мъже, извършващи незаконни действия по возилата – Н.Н.-Кольо говедото и племенникът му.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Eli Lilly сключи споразумение за 2,75 млрд. долара да доставя създадени с AI лекарства
Нощувки за 6000 долара - Световното първенство по футбол предизвиква жилищна треска
Ванс е фаворит на републиканците за следваща номинация за президент
Пет са сигурните формации в следващия парламент, една е на чертата
Студентските и еднофамилните жилища са най-предпочитани от инвеститорите в имоти в Европа
Един месец след началото на войната срещу Иран Тръмп е изправен пред труден избор
Централна прогноза
Иван Иванов грабна титлата в Тарагона след убедителен финал
Йордан Миленов: Ако София се разшири, може да се превърне в мегалополис
Древните нишки между Тракия и Египет: Боговете, които властваха от Нил до Хемус
Шефът на Барса изригна: Съдиите подпират Реал Мадрид
Мухамад от Малайзия ще надува свирката на България
От Гана се канят да треснат Германия
Гонзо със страхотен жест за бедстващи българи в Индонезия
Бомба от Испания: Юрген Клоп става треньор на Реал Мадрид
Атаката на Левски куца, нужна е промяна
Дневен хороскоп за 30 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 30 март - 5 април 2026
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Маникюри за късмет и пари през април (+Снимки)
Седмична таро прогноза за 30 март – 5 април
Какво ще е времето през следващата седмица?
Варненският „Комодор” спечели купата на България по водна топка
Делфините в Черно море са около 73 000
Три катастрофи на "Хемус" край Шумен, дете е в болница
Дронове навлязоха във Финландия
Бум на случаите на варицела във Варна
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки