Мъж е скочил пред метровлака в близост до станцията "Ломско шосе" днес около 17.50 часа, съобщиха от МВР.
Той е починал на място. Заради инцидента е преустановено движението на метровлаковете в участъка "Обеля"-"Ломско шосе", съобщиха отСтоличната община.
Инцидентът е станал на участъка, който е над земята, в тунела между станциите "Ломско шосе" и "Обеля", съобщи за bTV изпълнителният директор на "Метрополитен" Стоян Братоев.
Полицаи обясниха, че не е ясно как мъжът е влязъл в тунела, тъй като на всяка метростанция има ограждения и видеонаблюдение. Отговорът на този въпрос се очаква да дойде след преглед на записите от камерите.
Униформените, охраняващи подземната железница, са получили нареждане да стоят по пероните на станциите, за да няма втори случай.
* Информацията е актуализирана в 19.30 часа
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.