IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Йовчев разпореди проверка на пияни варненски полицаи

Тримата били агресивни, искали да проверяват момичета за дрога

Архив: Булфото

Архив: Булфото

Полицаи от Варна ще бъдат подложени на вътрешна проверка заради агресивно поведение в пияно състояние. Това е разпоредил министър Цветлин Йовчев, съобщиха от Областната дирекция на МВР в морската столица.

Към 22:40 часа вчера в Оперативната дежурна част при Второ Районно управление „Полиция” – Варна е получен сигнал, че мъже, употребили алкохол и представящи се за полицаи, нарушават обществения ред. Веднага на място е изпратен автопатрул.

Тримата служители от състава на патрула установяват, че в нарушаването на обществения ред са участвали двама техни колеги, които не са били на работа, един военнослужещ и още един мъж.

От тях са се оплакали три момичета, които са заявили, че полицаите са се държали грубо под предлог, че искат да ги проверят за употреба на наркотици. Според близки на момичетата, които пристигнали на мястото на инцидента, държавните служители лъхали на алкохол и се държали агресивно.

Четиримата мъже са отведени във Второ Районно управление „Полиция”-Варна, където били изпробвани с тест с дрегер, който отчел 1,76 промила алкохол в дъха на единия полицай и 1,2 промила алкохол в дъха на другия.

За случая е уведомена Военна прокуратура. Започнато е досъдебно производство. Със заповед на министър Цветлин Йовчев Инспекторатът на МВР е започнал проверка.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата