Четирима души, между тях и 10-годишно дете, са измамени за последното денонощие в София от ало измамници. Столичната полиция издирва извършителите, съобщиха от МВР.
Вчера около 17.30 часа възрастна столичанка съобщила в полицията, че непозната жена се обадила на домашния й телефон и поискала да плати 1600 лв, за да получи изпратени на нейно име документи. Потърпевшата предала исканата сума, а в замяна получила празен бял плик.
В престъпната схема на ало измамниците попаднала и жена на средна възраст, която в телефонен разговор по домашния й телефон била убедена да предаде наличните си пари, с които ще помогне за полицейско разследване.
Измамената на няколко пъти теглила пари от банковата си сметка, които оставяла на различни места в столицата, и така предала на мнимите полицаи близо 10 000 лв.
Непознат мъжки глас се обадил в дома и на друга столичанка, която в разговора била убедена да съдейства на полицията за залавянето на измамници, като потърпевшата оставила малко над 3000 лв. пред столичен търговски център.
В заблуждение било въведено и дете на 10 години, на което непознат мъж съобщил по телефона, че трябва да окаже съдействие на полицията и да предаде парите, които намери вкъщи.
Детето събрало различни валути, които открило у дома, и ги хвърлило през прозореца, спазвайки инструкциите на обаждащия се.
При обаждане от непознат номер с искане за пари, сигнализирайте на 112 или се обадете на своите близки, напомнят от МВР.
Полицията призовава за бдителност в разговорите по стационарните телефони. Криминалистите припомнят да не се споделят лични данни с непознати.
Столичните служители на реда апелират да се подават сигнали в полицията за съмнителни телефонни обаждания.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Украйна купи ракети ATACMS и снаряди от Турция, в сделката участва и българска компания
Иран намекна за сделка за Ормуз, но само ако условията му бъдат изпълнени
Квантовата заплаха затяга примката около врата на криптовалутите
Кадър на деня за 8 август
Дронът, паднал на българска територия, най-вероятно е дрон-примамка „Майя“
Създадена през 2022 г. компания е в основата на украинските атаки с дронове срещу Русия
Ракът на Байдън се е разпространил по тялото му
Ефтимов за дрона край край Кардам: Няма данни за преднамерени действия срещу България
"Дунав" остава без точка след загуба от "Арда" в Русе
Времето днес: Жеги до 35 градуса с гръмотевични бури и опасност от градушки
Хороскоп за 9 август: Звездите носят промени и нови възможности за зодиите
Херо: Веласкес е изключителен, Левски е фаворит за титлата
Левски удари джакпота: Сержиньо и Рейналдо са новите звезди
Христо Янев променя ЦСКА
ВИДЕО: Ювентус – Интер
Черно море – Лудогорец
Септември – ЦСКА
Седмична таро прогноза за 10 - 16 август
Организационни хитрости, които правят готвенето по-лесно
Протеинови овесени ядки за една нощ
Как да намалим тревожността по естествен начин: навици, които помагат
Нумерологична прогноза за 9 август
Таро карта за 9 август, неделя
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Времето във Варна на 9 август 2026
Черно море без трима футболисти срещу Лудогорец
Честваме паметта на свети апостол Матия
Адм. Ефтимов: Няма преднамерени действия срещу България
ВМС отбеляза във Варна 147-ата годишнина от създаването си
Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България