IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Измамиха шуменка по телефона, хвърли пари и злато от балкона

Звъннали й няколко пъти, хванала се, когато се представили за полицаи

Снимка: Dnes.bg

Снимка: Dnes.bg

Поредна жертва на телефонни измамници стана 79-годишна шуменка, съобщиха от МВР.

Около 13.30 часа вчера на домашния телефон на жената се обадил мъж, който й поискал 30 000 лева за лечение на близък. Тя отказала да даде пари, защото било измама.

Последвало второ обаждане. Измамниците я заплашили, че ако не даде парите, ще й се случат беди.

В трето обаждане мъж се представил за полицай и съобщил, че са засечени телефонни измамници. Възрастната шуменка била помолена да съдейства на полицията, за да могат измамниците да бъдат заловени на място и да бъдат осъдени.

С идеята, че ще помогне, жената се съгласила. Дадени й били указания да хвърли през терасата в плик всички пари, и ценности, ако има. Така, когато измамниците вземат плика с парите, полицаите, които щели да бъдат цивилни, щели ги задържат на място.

Жената хвърлила през прозореца 800 лева и около 9-грамов златен накит. По-късно установила, че е измамена и подала сигнал в полицията.

Започнало е досъдебно производство.

Вчера преди обяд в дежурната част на ОД на МВР-Шумен са получени съобщения за около 10 опита за телефонни измами в рамките на половин час.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата