BGONAIR Live

Пернишки балконинг - през терасата летят злато и пари

Първо й се обадил мним полицай, после и жена я заплашвала

Снимка: Dnes.bg

Снимка: Dnes.bg

57-годишна жена е станала жертва на телефонна измама в Перник и е хвърлила на мошениците златни накити и 370 лева, съобщиха от полицията.

На домашния телефон на потърпевшата се обадил мъж, представил се за полицейски началник.

Мнимият служител на реда заявил, че се провежда специализирана полицейска операция по залавянето на телефонни измамници. Помолил перничанката да събере всички налични пари и ценности и да ги хвърли от балкона.

Веднага след това й се обадила жена, която започнала да я заплашва. Перничанката събрала всички златни накити и наличните пари и ги хвърлила.

След като никой не й се обадил, разбрала, че е измамена и подала сигнал в полицията.

Започнало е досъдебно производство.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата