Нагъл крадец обира серийно възрастни жени посред бял ден в центъра на София. Запис от видеокамера показва как преди седмица на столичната улица "Струмица” мъж напада в гръб 80-годишна жена, събаря я на земята и й отнема ценности. Инцидентът става в центъра на София, в района на вътрешното министерство. Впоследствие се оказва, че крадецът редовно обирал и други жени на улицата.
Заснетия инцидент става на 8 август, малко преди 12.30 ч. на обяд. Запис от видеокамера показва как мъж се приближава зад възрастна жена, напада я в гръб, изблъсква я на земята и й отнема портмонето и верижка от врата. Случайни минувачи се притичват на помощ на жената, но крадецът успява да избяга в неизвестна посока.
След разследване и акция на СДВР крадецът е заловен снощи. Той е от ромски произход, на 42-години от Червен бряг и се казва Цветан Петров. Оказало се, че в същия и в предния ден други две възрастни жени отново били обрани в района от мъж с неговото описание.
Петров е криминално проявен с множество регистрации за кражби и грабежи, като е осъждан и за други престъпления против собствеността, съобщи за Дарик говорителят на Софийска районна прокуратура Виолета Желева.
Задържаният има 46 регистрации за кражби и грабежи в цялата страна. Осъждан е многократно. Безработен.
След задържането му е повдигнато обвинение за грабеж с употреба на сила. Оказва се обаче, че обвинението не е за грабежа, заснет с охранителна камера, а за идентичен случай от седмица по-рано, на 1-и август. Жертва отново е възрастна жена, която е също е нападната посред бял ден и насилствено са й отнети две верижки. Събират се доказателства и за други подобни инциденти.
Разследването срещу Петров все още е в ход и е много вероятно да му бъдат повдигнати и други обвинения. Към момента рецидивистът е задържан за 72 часа. Според прокуратурата обаче той е със завишен обществен риск и ще бъде поискано постоянното му задържане под стража.
В случай, че бъде признат за виновен, законът предвижда Петров да получи между 3 и 10 години лишаване от свобода.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
София, Бургас и Пловдив концентрират най-големия обем чуждестранни инвестиции сред общините
Операция "Спасяването на Виктор Орбан": докъде е готов да стигне Тръмп?
Белият дом подкрепя идеята на НАСА за лунна база, но иска намаление на парите за наука
Глобалният пазар на произведения на изкуството се върна към растежа през 2025 г.
Борислав Михайлов даде реален шанс на вратарите да направят кариера в чужбина
Водните централи помогнаха на Турция да преодолее шока от скъпия газ
"Олимпиакос" и Везенков стигнаха до върха в Евролигата след победа над АСВЕЛ
Български министър бърза за градския транспорт след дълъг работен ден (+ВИДЕО)
Ивелин Попов ще става шеф, но не на Левски
В Добрич се канят за бой по Левски
ПСЖ крачи към поредната си титла във Франция
Атлетико Мадрид - Барса
Ще има ли ново уволнение? Критични дни за Христо Янев и ЦСКА
Берое - ЦСКА
Любовен хороскоп за 6 – 12 април
„Майка на костите“ от Илария Тути
Солен великденски хляб Casatiello – рецепта от Неапол
Нумерологична прогноза за 4 април
Празнуваме Лазаровден
Таро карта за 4 април, събота
Виц на деня - 4 април
Времето във Варна на 4 април 2026
ВСУ е домакин на Национално студентско състезание по наказателноправни науки
Честваме Лазаровото Възкресение или Лазаровден
Астронавтите от "Артемис 2" вече са на половината път до Луната
Днес изтича срокът за подаване на заявления за гласуване по настоящ адрес
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век