IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Иракчани скочиха от влак, за да избягат от проверка

Тръгнали от София за Западна Европа, но ги върнаха в България

Снимка: Булфото, архив

Снимка: Булфото, архив

Мъж и жена от Ирак бяха заловени от румънски граничари, след като скочили от международния влак София-Букурещ при опит да влязат нелегално на румънска територия, предаде Аджерпрес.

По време на проверка на бързия влак, който се движи по маршрута София-Букурещ, румънските гранични полицаи забелязали един мъж и една жена, които скочили от влака, опитвайки се да избегнат граничен контрол.

Полицаите успели да ги задържат. Двамата заявили, че са иракски граждани и нямат документи.

Двамата иракчани - на 22 г. и на 27 г., били отведени, а при разширяване на разследването в същия вагон бил идентифициран още един иракски гражданин, на 35 години, който имал паспорт и разрешително за престой в България.

Той следвало да влезе легално в Румъния.

При него бил намерен багажът на двамата мигранти, както и документ, издаден от българските власти за лица, търсещи убежище. У жената бил намерен и иракски документ за самоличност.

Двамата мигранти заявили, че тръгнали от София и искали да достигнат държава от Западна Европа.

Жената поискала медицинска помощ, като обяснила, че е приела наркотици на българска територия.

Румънските власти повикали Спешна помощ, за да бъде откарана в болница.

Двамата мъже са предадени на българските власти, съобщава Аджерпрес.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата