Полицията прави всичко, което е по възможностите ѝ, но няма как да присъстват полицаи на всяка критична точка и никъде по света не се прави така. Такава точка е всяка пешеходна пътека или всяка дълга права, подходяща за изпреварване, коментира главният секретар на МВР Младен Маринов.
По повод пътните инциденти с много жертви през последните дни, премиерът Бойко Борисов свика спешна среща, на която да му докладват мерки и предложения за намаляването на инцидентите.
Едно от предложенията е всеки заловен на пътя нарушител, да се кара в местното районно управление, където да му бъде правена пълна справка на нарушенията.
"Тези рестрикции ще бъдат само към нарушителите на закона. Всеки един, който спазва закона, ще си пътува нормално", категоричен бе Маринов пред bTV.
По думите му във вчерашния ден, който беше световен ден за почит на загиналите на пътя, отново сме завършили денонощието с общо три нови жертви.
Една от тях е 51-годишен мъж, който е бил ударен от ТИР малко след ГКПП "Лесово".
"Нарушителят беше избягал, но след бързо издирване го задържахме в Шумен. Украински гражданин, който се е опитал да прикрие следите от произшествието", поясни Маринов.
Другите две жертви са блъснати пешеходци – един в района на Перник и друг, близо до Бургас от тази сутрин.
По повод шофирането с превишена скорост, Маринов поясни, че се прави всичко възможно да бъде изключен човешкият фактор от глобяването, за да няма случаи, в които "полицаят да определя глобата".
Според последните статистики броят на жертвите по пътя у нас е намалял за последната година.
От МВР правят всичко възможно всеки нарушител да си плаща глобите, като в противен случай се свалят регистрационните табели от автомобила.
Също така предстои системите на НАП и КАТ да бъдат свързани, за да става бързо ясно кой шофьор какви нарушения има и какво не е заплатил от глобите.
"Не мога да кажа, че тези мерки не действат възпитателно. Въпреки концентрацията на произшествия в последните дни, имаме 51 жертви по-малко в сравнение с миналата година", поясни Маринов.
"На нас ни се иска да имаме нула жертви, но ако спрем наказателната дейност, не знам какво ще се случи", поясни още Маринов по повод коментарите в обществото, че действията на МВР реално не превъзпитават шофьорите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кевин Уорш: Инфлацията ще остане в миналото
Финансиран от ЕС проект връща социалните жилища в Будапеща
Шведската компания Pophouse купи дял от правата върху музиката и името на Iron Maiden
Експерти по устройство на територията ще разгледат утре проекта за ПУП на Борисовата градина
Къде в Европа имотните данъци са най-високи и най-ниски?
Печалбата на BofA расте значително благодарение на търговията с акции и M&A сделките
Министър Стоянов: Коалиция за Украйна - едва след като бъде постигнат мир
Централна прогноза
Адвокатът на Мавродиев: Очаквам клиентът ми да бъде с парична гаранция
Остри политически реакции след позицията на Радев за Украйна и НАТО
Партиите настояват за отговори и разследване след завръщането на Мавродиев
Няма прошка! Арестуваха бивш на Интер и Милан за корупция + СНИМКИ
Топят Инфантино пред МОК заради Тръмп
Избраха Леви Нтумба за "Славист на сезона"
Легенда към Флорентино Перес: Купи само Олисе, той е като Меси!
ЦСКА заплаши да довърши Дери Сити на Острова
Сезонът не е започнал, а Барса вече загуби ас за 4 месеца
Поверия за 17 юли – Света Марина
Дневен хороскоп за 15 юли, сряда
Зад кулисите на сериала „Летище“: снимките продължават в София и Варна
„Цивилизация на зрелището“: Синелибри 2026 отдава почит на Марио Варгас Льоса
10 кухни с мраморен ефект, които ще ви вдъхновят
Турска разядка с патладжан и кисело мляко
Българи и италианци с безплатен оперен концерт за варненци
Какво време ни очаква в сряда?
Полша прехвана руски разузнавателен самолет над Балтийско море
Полярният ни кораб отваря врати за посетители
Ясни са победителите от международната ветроходна регата „Варна 2026“
Привличат поляци и на планински туризъм у нас
Измама с името на НАСА: Уреди станаха хит в Европа, заради жегите
САЩ одобриха изстрелването на сателит с гигантско огледало въпреки критиките
Спасителната мисия за телескопа SWIFT напредва успешно
Европа ще посрещне астероида Апофис с „Дон Кихот“
Тиранозавър Рекс от Южна Дакота може да счупи рекорди на търг и да изчезне завинаги
Защо юли е месецът на пеперудите?