Показанията на двама свидетели по делото срещу депутата Владимир Кузов могат да го оневинят, каза неговият адвокат Николай Беров след закритото заседание на Апелативния съд
Следващото заседание е насрочено за 21 ноември, а самият Кузов отказа да коментира делото.
От описа по делото е изваден протокол от разпита на свидетел в досъдебното производство, каза адвокатът.
Той обаче не пожела да назове името на свидетеля.
„Предполагам обаче, че щом липсва, той е насочен срещу твърдението на прокуратурата за виновността на Кузов“, допълни той.
Защитникът на Кузов посочи, че прокуратурата произволно е избрала в обвинението да запише 2001 г.
Николай Беров каза, че на днешното заседание е поискал да се предостави схема на подлезите на гара Подуяне, но съдът не е приел това искане.
Искането е било мотивирано с това да може да се установи точното местоположение на твърдението, че там е било извършено престъплението от Кузов.
Другото искане на адвоката, да бъде разпитан пострадалият Николай Кирилов, също е било отхвърлено от съда.
Според Беров, вторият очевидец на престъпленията на Кузов, не е бил потърсен от полицията и не е давал показания.
„Надявам се този свидетел да бъде открит и ще направя всичко възможно той да бъде призован на новото заседание“, посочи Николай Беров.
Владимир Кузов бе осъден от Софийския градски съд на 3 години затвор при първоначален общ режим на изпълнение на наказанието, както и на обществено порицание.
Съдът призна депутата за виновен по делото за педофилия с малолетния Николай Кирилов в периода 15 юни - 15 септември 2001 г.
Тогава съдът взе решението с пълно единодушие и се аргументира, че при извършването на деянието момчето е било на 13 години.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кузов може да отърве затвора
Според адвоката на депутата, показанията на двама свидетели могат да оневинят Владимир Кузов; липсва очевидец на оргиите
10.10.2007 | 16:24 ч. Обновена: 20.08.2025 | 01:56 ч.
20

Новини
-
Иран отхвърли всякакви ядрени преговори
-
Израел нанесе удар по склад за оръжие на "Хизбула" в Ливан
-
Наталия Киселова поздрави националния отбор по волейбол
-
Тръмп обеща "нещо специално" в преговорите за мир в Близкия изток
-
ЕС осъди масираната руска атака срещу Украйна
-
Орбан към Зеленски: Спри да ни тормозиш
-
Силно земетресение разлюля Турция
-
Велики волейболисти! България победи Чехия и е на финала на световното! СНИМКИ
-
39 китайски и руски разузнавателни спътника летят над нас, следят Европейските сателити
-
Припомниха на Джей Ди Ванс, че преди време нарече Тръмп "американския Хитлер"
-
Какво ще стане, ако Русия нападне НАТО след Украйна?
-
Българските лъвове не успяха да преборят Италия и грабнаха среброто за първи път от 1970 година
-
Лекари се борят надписът "Слава на Русия", издълбан в стомаха на украинец, да изчезне
-
Спирането на руския газ значително ще повиши цените
-
Велики волейболисти! България победи Чехия и е на финала на световното! СНИМКИ
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата