Пращат на съд студентка, в чиято квартира разследващите открили тежки наркотици на обща стойност над 1600 лв.
Разследването срещу 25-годишната започнало на 22 февруари миналата година след постъпил сигнал в сектор "Криминална полиция" в Перник. Униформените проверили адреса на жената – жилище в кв. "Твърди ливади", където тя живеела под наем, пише вестник "Монитор".
Във всекидневната стая на обитавания от нея апартамент полицейските служители открили кафяво смолисто вещество, наподобяващо хашиш. За него наемателката потвърдила, че е наркотично вещество, което тя държи за лична употреба.
Освен това, в хода на претърсването на имота, в куфар била открита кутийка с няколко пликчета. В тях било разпределено голямо количество различни на цвят таблетки – бели, розови, оранжеви, зелени, както и кафеникава бучка.
Върху мивката в кухненския кът било намерено пликче с бяло кристалообразно вещество. На печката полицейските органи установили стъклена колба с термометър, покрита с текстилно парче, в която имало гъста виолетова течност.
За нея жената обяснила, че е студент по химия и във връзка с обучението си извършвала опити в домашни условия. В кухненския шкаф над мивката било намерено пликче с червеникаво прахообразно вещество и друго със свито топче.
Младата жена била задържана и отведена в сградата на Районното управление. Въпреки че първоначално отричала относно намерената в апартамента й дървена кутийка, впоследствие студентката признала на полицейските служители, че е нейна и вътре имало хероин, екстази и ривотрил.
От назначените и изготвените физикохимични експертизи е видно, че откритите в обитавания от А.Ч. апартамент вещества са наркотични – хашиш, хероин, метамфетамин, метилендиоксиметамфетамин /MDMA/. Общата им стойност възлиза на 1672,76 лева.
Предстои наказателното производство срещу обвиняемата да продължи в съда.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Поскъпването на петрола заради кризата в Близкия изток оцвети в червено щатските индекси
Кадър на деня за 12 март
Руският автомобилен пазар отчита най-слабия си старт на годината от две десетилетия
„Невидимата ръка“ на Путин ръководи ударите на Иран срещу САЩ и Израел
Бензиностанциите са мястото, където потребителите първо се сблъскват с енергийната криза
Българският износ за Близкия изток е блокиран почти изцяло
Домашна версия на класическата "Цезар" салата (РЕЦЕПТА)
Зодии, които се нуждаят от допълнителна грижа за психичното здраве
Късна емисия
Мъж получи обезщетение от 14 хил. евро - шефът забравил да го поздрави
Лига Европа: Астън Вила взе едно от дербитата, вижте всички резултати
Джесика Айди
Клаебо падна тежко, в болница е
Край на сагата! Ясно е дали Левски взима Кареасо
Цветомир Найденов със залп срещу Левски
Левски готви нещо грандиозно с Майкон
Дневен хороскоп за 13 март, петък
Психолог: Все по-често говорим за придобивки, но се отдалечаваме от емоциите си
7 растения, които да засадите през март
Пататникът на баба
Пик на магнитните бури на 21 март – за какво да внимаваме
Гръцки и български хотелиери се оплакват от масови откази на туристи
Учени разкриха в лаборатория ли са създадени най-смъртоносните вируси
Българо-гръцки полети оттренираха усилването на охраната на въздушното пространство СНИМКИ
Още тази година Европа трябва да се подготви за пряк сблъсък с Русия
Ще поскъпнат ли шофьорските курсове?
Германия ще поръча 500 ракетни системи EuroPULS, включително и за България
Европейската космическа агенция проучва метеорит, паднал върху покрив в Германия
Изригване на вулкана Килауеа на Хаваите доведе до затваряне на парк и магистрала
Загадката на Еверест: Как най-високият връх в света някога е бил на дъното на океана?
Изповед от прага на смъртта: Какво видя ударен от мълния американец
Ракетата Alpha на Firefly достигна успешно орбита за първи път от година
Сибирски учени създадоха „нанокапани“ за извличане на злато от електронни отпадъци