Г-н Ананиев, чакаме вече една година да ни платите катерите. Докога? Не ви ли писна да се криете? Защо България трябва да плаща неустойки? Защо загубихте европейското финансиране за проекта?
Три билборда с подобни текстове, адресирани до двама зам. финансови министри (Димитър Ивановски и Кирил Ананиев – бел. ред.) и един до вицепремиерката Плугчиева седмици наред висяха на огражденията за метрото точно срещу Министерския съвет.
През февруари ги постави фирмата „Автоинженеринг“, а снощи шефът й Росен Маринов бе арестуван при спецакция заради подкуп от 100 000 лева.
От полицията и ДАНС съобщиха, че бизнесменът предложил сумата на директора на Агенцията по рибарство и аквакултури Марин Димитров.
Парите били приготвени с цел агенцията да купи катери. Димитров обаче отказал подкупа.
След билбордовия скандал Маринов обяви, че договорът между „Автоинженеринг" и Министерството на финансите е сключен по програмата ФАР, след като фирмата печели търг за доставката на осем катера за нуждите на спасителните служби.
„Ние поръчахме лодките от полска фирма. Според споразумението ни с министерството парите трябваше да ни бъдат изплатени 45 дни след доставката на катерите, а ние от своя страна да се издължим на поляците", обясни той.
От Министерството на финансите обаче контрират, че Европейската служба за борба с измамите (ОЛАФ) е обърнала внимание на казуса и по тяхна препоръка в прокуратурата е образувана преписка, а сделката – замразена.
В последните години Маринов е участвал в няколко тръжни процедури на различни ведомства за доставка на тирове с медицинска техника, пожарни автомобили и спасителни катери.
Последният скандален случай с 30-годишния бизнесмен нашумя през март тази година покрай търг за 42 пожарни, които трябваше да бъдат платени с европейски средства.
Тогава обаче вътрешният министър прекрати процедурата.
Маринов на свой ред обвини Михаил Миков, че е спрял търга, защото министърът бил в едно дружество с Петър Лефтеров, шеф на една от загубилите поръчката фирми – “Булавто” – Варна.
Росен Маринов участва в няколко фирми с различен предмет на дейност.
Сред тях са Консорциум Киров енд Партнърс (където е съдружник с бизнесмена Киро Киров), Хидроенергогруп, Фондация за устойчиво развитие, Фондация "Развитие на културното наследство на Видин".

Румънският парламент отхвърли правителството на номинирания за премиер Адриан Вещя
Технологичният сектор повлече надолу S&P 500 в началото на седмицата
Кадър на деня за 22 юни
Lucid ще съкрати около 18% от работната си сила в САЩ
К. Йорданов: Волатилността в преговорите за Близкия изток ще продължи и на пазарите
SpaceX подготвя дебют на облигационния пазар за 20 млрд. долара
Електромобилният бум се пропуква: Различни посоки за ключовите пазари
Рецепта за домашен хляб с чесън и билки за Еньовден
Безопасна ли е лазерната епилация през лятото?
Диетолог разкри колко вода да пием, за да отслабнем ефективно
Географията като съдба: Провалят ли се големите български проекти
Георги Димов: Европа е изправена пред цивилизационно унищожаване
Янис ще има нов отбор до часове
Спортът по телевизията днес, 23 юни
Мачовете по телевизията днес, 23 юни
Валенсия докосва баскетболната титла на Испания
Норвегия – Сенегал
ФИФА обяви Меси за №1 в историята на Мондиалите след рекордните 18 гола
Пиесата „Любов в насрещното“ на Здрава Каменова се превръща в роман
Поверията за здраве на Еньовден
Дневен хороскоп за 23 юни, вторник
Изберете карта и вижте какво ви очаква до края на лятото
„Лятна буря“ от Сандра Браун
Италианска торта Camilla с моркови и бадеми
Полицията има заподозрян за стрелбата по блокове и автомобили във Варна
19 отбора участваха в Ученическия турнир по плажен волейбол
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Станислав Дюлгеров изненадващо се появи във Фратрия (Варна)
Варна отбелязва Международния ден на моряка с богата програма
Изложба събира близо 40 варненски художници по повод 100 години ММФ „Варненско лято“
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Астрономи разгадаха мистерията на Уран: Леденият гигант крие водно ядро
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения