Димчо Рачев, баща на зверски убития бодигард Румен Рачев, прави подписка за искане на присъда доживотен затвор за обвинения в убийството на детето му.
Само за една седмица почерненият баща събра над 700 подписа от граждани, близки и приятели.
Атанас Апостолов, който при меле пред дискотека „Елит” намушка смъртоносно с нож Румен Рачев, получи на първа инстанция в Бургаския окръжен съд доживотна присъда при първоначален специален режим на изтърпяване. Наблюдаващият прокурор Емил Христов тогава каза, че извършеното убийство се отличава с особена дързост, жестокост и хладнокръвие.
Кървавото престъпление е извършено пред свидетели, които са видели как Атанас размахвал нож и секунди след това намушкал смъртоносно в корема бодигарда Румен Рачев.
От фаталния удар е засегната коремната аорта, смъртта е била неизбежна. Вината на Атанас Апостолов беше доказана и при повторната тройна съдебномедицинска психологично-психиатрична експертиза на 17 декември миналата година на едно от поредните заседания на Бургаския апелативен съд.
Адвокатът на обвинения в убийството Илиян Василев поиска нова експертиза от вещи лица от София, която ще бъде оповестена на следващото заседание – 25 февруари.
По време на процеса осъденият на първа инстанция Атанас Апостолов промени първоначално дадените от него показания. Последната версия за убийството на Румен Рачев се основава на действия при самозащита.
Апостолов твърди, че не осъзнавал извършените от него действия и е реагирал в състояние на уплаха.
Заключенията на едно от вещите лица д-р Надя Желязкова са доста противоречиви.
След първоначалното потвърждаване от страна на експертът вещо лице, Надя Желязкова изтъкна вероятността, при която е действал подсъдимият, а именно смущение и уплаха.
Всичко това даде повод близките на обвиненото лице да подемат медийна кампания в негова защита. Нещо повече – майката на Апостолов – Маргарита Павлова, цитира сина си и потвърждава неофициално заключенията на последното вещо лице.
Според нейните думи извършителят на убийството е казал: „Боже, сигурно съм аз!”, като по този начин тя потвърждава хипотезата за действия в състояние на уплаха.
Бащата на Румен Рачев – Димчо Рачев, е възмутен от новия сценарий, който се разиграва в публичното пространство. Той цитира на няколко пъти признанията на Атанас Апостолов пред окръжната инстанция, в които той твърди, че за него е обичайно да влиза в конфликти и саморазправа.
Точният израз е: "Аз съм биткаджия".
Изведнъж обаче той се обръща в жертва, която е толкова смутена и уплашена, че при самозащита нанася тежка прободна рана в корема на Румен Рачев.
Димчо Рачев цитира и заключението от експертизата на д-р Парасков, от която става ясно, че извършителят е бил лице в лице с жертвата си. Ударът е нанесен професионално, при това със завъртане и извеждане в направление нагоре.
Сега остава единствено съдебният състав на Апелативния съд да прецени доколко всъщност Атанас Апостолов е виновен и тези псевдомедицински спекулации не са ли поредният коз за отлагане и протакане на делото.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
FT: Иран обмисля да пренесе войната срещу САЩ в Европа, България е възможна цел
LG Energy планира да доставя батерии за американски военни дронове
ОАЕ прекъсна всички търговски и финансови отношения с Иран
Тръмп отложи в последния момент митата от 50% за Канада
IPO-то на китайския производител на роботи Unitree разтърси борсата в Шанхай
Руснаците теглят средствата си от банките, опасявайки се, че Кремъл търси пари за войната
Дунав спадна с до 3 см на места, без промяна при Русе, Ново село и Никопол
Радев: Навсякъде около нас гори, но в България няма опустошителни пожари
Бивш полицай уби и разфасова 21-годишен мъж в Съединение
Сандов: Не се грижим добре за Дунав, краде се вода и на места ще има режим есента и зимата
Мумифицирано куче върху човешки останки изненада археолози в Египет
Моуриньо разкри защо Реал Мадрид се отказа от Родри
ЦСКА потегли към Крит с една цел: Победа над ОФИ
Григор Димитров остана без „уайлд кард“ за US Open, има още един шанс
Ясен е единият пилот на Уилямс за догодина
В ЦСКА се надъхват за победа срещу ОФИ в Гърция
Съотборник на Везенков вдигна бунт в Олимпиакос
Мъжете, които не уважават чувствата ви, ползват тези фрази
Как се носи риза с дънки? Деним и логомания – перфектната комбинация за уикенда
Астрология на пламъците близнаци: Космическите идеи зад духовните връзки
Нумерологична прогноза за 19 август
Един артикул, 10 визии: Как една дреха може да промени целия ви стил
Протеинова купа с риба тон и краставица
Следродилен косопад – кога започва, колко продължава и кога е повод за притеснение?
Какво е кръвосъсирването и защо е толкова важно?
Антиоксидант според нуждите: персонален подход към дълголетието
Синдром на Кулен-де Врис – когато липсва едно функциониращо копие на гена KANSL1
Може ли ходенето пеша да замени кардиото?
Салмонелоза – как да се грижим за детето?
Министърът на туризма: Имаме проблем, губим туристи
Бивш офицер уби и разфасова 27-годишен мъж в Съединение
Иван Портних: Имената и позициите се сменят, но най-важна е Варна
Иран заплаши с удари по България
Три супер битки допълват бойната карта на SENSHI 33
Безплатни прегледи за рак на гърдата на две места във Варна на 22 август