Обявеният за издирване скандален бизнесмен Ивайло Дражев се предаде в 8,30 часа тази сутрин на органите на реда.
Бившият футболен функционер е пристигнал в сградата на Окръжния съд – гр. Бургас, където се е представил на органите на “Съдебна охрана”.
От полицията съобщават, че Дражев е задържан с оглед осигуряването на присъствието му на съдебно заседание, насроченото за днес.
Дни след като полицията в Бургас обяви за национално издирване бившия футболен бос Ивайло Дражев, из града тръгна слух, че скандалният бизнесмен не се укрива, а е отвлечен.
Два месеца преди мистериозното изчезване на Дражев той направи скандални изказвания пред кореспондента на Dnes.bg по повод катастрофата край Черноморец, при която загинаха двама души. Тогава той каза:
“Делото за катастрофата край Черноморец е предизвикано от хора, работещи в бургаската прокуратурата и в общината. Това са Йордан Иванов и Станимир Христов. Те са двама прокурори, чиято дейност трябва много внимателно да бъде проверена, т.е. какво им е имотното състояние”, отчете бившият футболен президент и допълни:
“За Йордан Иванов е ясно – цяла България го знае. Аз лично занесох на Борис Велчев една папка с интересни сделки –- и в Несебър, и в Св. Влас.
Жалбата срещу другия прокурор – Станимир Христов, е също до главния прокурор и проверката още не е приключила. Ще поискам от новия апелативен прокурор възможност за среща, за да се търси кой, как и по кой телефон точно е разпоредил да се влияе на свидетели по делото”.
Делото е възобновено през 2004 година, след като апелативният прокурор на Бургас Йордан Иванов по думите на Дражев се опитал да си поиска нещо в неговия кабинет.
“Покани ме на разговор и каза, че може да има жалба срещу мен от едната от пострадалите при произшествието. В декларацията същата тази пострадала е посочила, че аз не съм водачът. През 2003 година, когато реших да учредим една местна партия – „Роден край” ,тръгнах да правя кампания.
Тогава започнаха да ми звънят оттук-оттам и започнаха да ме заплашват, да ме рекетират. Точно по това време ме извика на разговор бившият апелативен прокурор на Бургас Йордан Иванов”, каза тогава в заключение Ивайло Дражев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Големите букинг платформи ще свалят обяви за имоти, които укриват данъци
Европейските борси се движат към растеж за пети пореден месец
Атанасов: Лихвите, геополитиката и дългът на САЩ са решаващи за златото
Намалялото търсене в Азия отваря възможност да се напълнят газохранилищата в Европа
Трябва ли да има промяна в микса на енергийната система на България
Как се промени светът за шест месеца война с Иран
Мъж е в болница след пожар в автосервиз във Варна
Мармалад от праскови по бабина рецепта
"Славия" и "Септември" завършиха 1:1 в столичното дерби
Анализатор: Войните в Иран и Украйна ще набъбват, Тръмп се довери на разузнаването
Демерджиев уволни директора на ОДМВР-Благоевград заради ареста в Струмяни
Ослепителна моделка се увърта около Лука Дончич + СНИМКИ
Скандал в Ботев Пловдив: Мизерник!!! Лай*а!!!
Славия си набута автогол и не успя да бие Септември
Билетите са пуснати: ЦСКА с новина за феновете
Тейлър Фриц заби секси инфлуенсърка + СНИМКИ
Любо Пенев подписа с нападател от Конго
Дневен хороскоп за 29 август, събота
Пълнолуние и лунно затъмнение в Риби на 28 август: Правим място за новото
3 зодии привличат финансов успех в периода от 31 август до 6 септември 2026
Сама, дори когато сте заедно? 10 признака, които не бива да игнорирате
Градината през август: какво да посеете сега за късната есен?
Подготовка за училище: колко пари ще са ви нужни и 5 начина да спестите от пособията
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Правителството отпусна допълнителни близо 5 млн. евро за въздушната спешна помощ
Колики при кърмачето – докога ще плаче бебето?
ЕС отпусна 489 млн. евро на България за инвестиции в отбрана
Хороскоп за 29 август 2026
Демерджиев уволни шефа на полицията в Благоевград заради ареста в Струмяни
На 34 години почина най-младият монарх в света
Има пострадал при пожара в автосервиз във Варна
Голям пожар избухна във Варна